Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters: Polki wrócą z Warny ze srebrem

CEV Masters: Polki wrócą z Warny ze srebrem

Doskonale spisały się na turnieju CEV Masters w Warnie Monika Brzostek i Kinga Kołosińska. W półfinale pokonały hiszpańską parę Liliana/Baquerizo 2:1. Dopiero w finale zawodów musiały uznać wyższość siatkarek z Finlandii.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek przegrały wprawdzie jeden mecz w turnieju CEV Masters w Warnie, nie przeszkodziło im to jednak w dotarciu do półfinału. W nim nasze reprezentantki zmierzyły się z Hiszpankami Lilianą Fernandez Steiner oraz Elsą Baquerizo McMillan. Mecz rozpoczął się dobrze dla Polek, które w pierwszym secie, kontrolując wynik, pewnie wygrały do 17. W drugiej partii do głosu doszły rozstawione z nr 2 w bułgarskim turnieju rywalki. Mimo starań Moniki i Kingi nasze siatkarki musiały uznać wyższość rywalek, a o tym, kto będzie walczył o złoto, miał zadecydować tie-break.

Polki, doceniając klasę rywalek, nie poddały się jednak w trzecim secie i pokazały klasę. Wygrywając 15:11, awansowały do finału turnieju CEV Masters. W nim zmierzą się z Finkami Eriką i Emilią Nystrom. Siostry Nystrom w drugim półfinale pokonały 2:0 holenderską parę Mooren/Van der Vlist. Drugi set tego meczu przyniósł sporo emocji, a fińska para wygrała go dopiero po zaciętej końcówce.

Mecz o brązowe krążki przyniósł trochę emocji jedynie w pierwszej odsłonie, a zwłaszcza w jej końcówce. Holenderki starały się jak mogły, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Były blisko, ale Liliana i Baquerizo dzięki mądrej, skutecznej grze, a także trochę większej dawce szczęścia, rozstrzygnęły premierowego seta na własną korzyść. To dodało im skrzydeł, natomiast rywalki jakby podłamało. Błędy Holenderek, a także dobra gra siatkarek z Hiszpanii pozwoliły tym drugim zakończyć całe spotkanie w dwóch odsłonach, przed upływem 40 minut trwania pojedynku.

W naszym kraju czekano jednak najbardziej na rozstrzygnięcie spotkania finałowego. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek przystąpiły do niego jakby trochę spięte i nie wszystko im wychodziło tak, jak powinno. Polki nie mogły złapać odpowiedniego dla nich rytmu gry, co od razu wykorzystywały Finki, podwyższając przewagę. W drugiej odsłonie sytuacja wyglądała podobnie. Rywalki wypracowały sobie nawet pięciopunktową nadwyżkę, jednak nasze reprezentantki zdołały odrobić straty do dwóch oczek (18:20). Było jednak za późno, by zrobić coś więcej, dlatego też na ich szyjach zawisły srebrne krążki.