Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Rafał Prus: Memoriał Krzysztofa Kowalczyka to wielka sprawa

Rafał Prus: Memoriał Krzysztofa Kowalczyka to wielka sprawa

fot. archiwum

W tym roku po raz pierwszy w historii odbędzie się memoriał poświęcony pamięci Krzysztofa Kowalczyka. - Dla mnie, jak i dla siatkarskiego grona to wielka sprawa. Gratuluję pomysłodawcom wyjścia z taką inicjatywą - mówi Rafał Prus.

Pierwszy memoriał poświęcony pamięci Krzysztofa Kowalczyka już za miesiąc. Co myśli pan o tej inicjatywie?

Rafał Prus: – Dla mnie, jak i dla siatkarskiego grona, które znało Krzysia, to wielka sprawa. Gratuluję pomysłodawcom wyjścia z taką inicjatywą. Cieszę się, że mój zespół i ja możemy być częścią tego turnieju.

Pracował pan wcześniej w Politechnice Warszawskiej, więc prawdopodobnie Krzysztof Kowalczyk nie był panu obcy. W jakich okolicznościach się poznaliście?– To było chyba w 2002 roku. Krzysiek był dla mnie od zawsze obecny w siatkówce, szczególnie w tej warszawskiej, a później w reprezentacji jako „bank informacji”. Najlepszy „bank informacji”, jaki wtedy mógł sobie którykolwiek z trenerów wymarzyć.

Jakim Krzysztof Kowalczyk był pana zdaniem człowiekiem, trenerem i kolegą?

– Każdemu życzę takich znajomych jak Krzysztof. Zawsze potrafił wyciągnąć pomocną dłoń i doradzić pod każdym względem. To on wprowadzał mnie w arkana programu Q-volley, który do dziś wykorzystuję w swojej pracy. Jako trener pokazał się z bardzo dobrej strony podczas swojej działalności w Politechnice. Ten zespól posiadał wówczas swoisty charakter, a w jego osobie miał przywódcę najlepszego z najlepszych. Szkoda, że jego przygoda w roli pierwszego trenera trwała tak krótko… Wiedza i podejście Krzysia do siatkówki mogły dać jeszcze wiele, wiele dobrego nie tylko warszawskiej Politechnice.

Pana podopieczne trenowały ostatnio na obozie w Pobierowie. Czy udział w tym turnieju będzie dla pana drużyny głównym sprawdzianem przed sezonem ligowym?

– Turniej w Warszawie miał być głównym sprawdzianem przed sezonem, jednak zmiana terminu rozpoczęcia ligi spowodowała, iż ten turniej nie będzie dla nas ostatnim przed startem II ligi. Będzie on jednak dla mojego zespołu bardzo ważny, gdyż naszymi rywalami będą nie tylko ligowi przeciwnicy, ale także zespoły z wyższych lig. One obnażą nasze słabości, co niewątpliwie przyda nam się do dalszej pracy nad jakością naszej gry.

Na jaki element zwraca pan szczególną uwagę podczas przygotowań do memoriału Krzysztofa Kowalczyka?

– Na tym etapie przygotowań ważny jest dla nas każdy szczegół, który przyniesie nam dodatkowy punkt. Jako zespół uczymy się siebie, dlatego z uznaniem dla rywali, przyjedziemy do Warszawy po naukę. Naukę, z której Krzysiek potrafił wyciągać zawsze trafne wnioski i dzięki której z szacunkiem podchodził do każdego rywala.

 

źródło: memorialkowalczyka.cba.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved