Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kolejny Bułgar nad Bosforem

Kolejny Bułgar nad Bosforem

fot. archiwum

Najlepiej broniący zawodnik igrzysk olimpijskich w Londynie, Teodor Sałparow, po dwóch latach w CSKA Sofia zmienia środowisko. Bułgarski libero postanowił iść w ślad za kolegą z reprezentacji, Władimirem Nikołowem, i przyjąć ofertę Galatasaray Stambuł.

Obsypywany nagrodami w wielu turniejach międzynarodowych, libero reprezentacji Bułgarii Teodor Sałparow długo nie był pewny swojej przyszłości. Po zakończeniu igrzysk olimpijskich na pytanie, w jakim klubie zagra w nowym sezonie, niezmiennie udzielał niejasnej odpowiedzi. – W obecnym czasie sytuacja jest ciężka. Kryzys dotknął wiele klubów, co ma poważny wpływ na politykę transferową. W najbliższym czasie stanie się jasne, czy będę grać za granicą w nadchodzącym sezonie – mówił Sałparow, który w ostatnich dwóch sezonach grał (po raz trzeci w karierze) w CSKA Sofia. – Nie chcę precyzować, jakie kluby złożyły mi ofertę. Mogę tylko powiedzieć, że prowadzę negocjacje. Jeśli nie przyniosą korzystnego rezultatu, jestem gotów na grę w Bułgarii – twierdził.

Bułgarski libero nie ukrywał, że zależy mu na grze w klubie, który jest w stanie odnieść sukces na arenie międzynarodowej. Z klubem ze stolicy Bułgarii w ostatnich dwóch latach bywało różnie: 3. miejsce w Pucharze CEV w sezonie 2010/2011 czy 4. miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów z jednym skromnym punkcikiem w dorobku w ostatnim sezonie nie zadowalało siatkarza, który ma na swoim koncie srebrny medal Ligi Mistrzów 2010 z Dynamo Moskwa. W Rosji Sałparow grał w Gazpromie Surgut w 2005/2006 oraz dwukrotnie w sezonie 2006/07 i 2009/10 w Moskwie. Również teraz miał szansę powrotu do rosyjskiej Superligi, konkretnie propozycję złożył mu Szachtar Donieck, jednak zawodnik wybrał kierunek turecki.

W Galatasaray znaczący wpływ na politykę transferową ma serbski szkoleniowiec Dragan Nesić, były trener reprezentacji Bułgarii siatkarek. Odegrał dużą rolę przy transferze najbardziej doświadczonego zawodnika reprezentacji Bułgarii, Władimira Nikołowa. Podobnie było z Sałparowem. W tureckim klubie jasno i konkretnie mówią o wielkich planach na najbliższy sezon. Jednym z nich jest triumf w Pucharze CEV, a sprowadzenie jednego z najlepszych zawodników świata na pozycji libero ma być kolejnym krokiem ku realizacji tego celu.źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved