Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Hugh McCutcheon zrezygnował z posady trenera Amerykanek

Hugh McCutcheon zrezygnował z posady trenera Amerykanek

fot. archiwum

Po wywalczeniu dwóch medali olimpijskich w przeciągu czterech lat, złotego w Pekinie wraz z reprezentacją mężczyzn i srebrnego w Londynie z żeńską kadrą, Hugh McCutcheon postanowił zakończyć swą trenerską przygodę z drużynami Stanów Zjednoczonych.

Przed czteroma laty Hugh McCutcheon poprowadził męską reprezentację Stanów Zjednoczonych do olimpijskiego złota, w finale pokonując Brazylię. Po czterech latach współpracy z męską kadrą Nowozelandczyk postawił przed sobą kolejne zadanie – stanąć na najwyższym stopniu podium igrzysk olimpijskich wraz z żeńską reprezentacją USA. Sztuka ta jednak nie udała mu się, gdyż jego podopieczne w finale w Londynie musiały uznać wyższość Brazylijek.

W tej sytuacji Hugh McCutcheon zrezygnował z posady trenera Amerykanek. – Amerykańską siatkówkę mam we krwi, przez co nie myślę o objęciu innej reprezentacji i poprowadzenia jej do finałów kolejnych igrzysk olimpijskich. Mimo iż nie będę już trenował kadry USA, to zawsze będę do dyspozycji kolejnych szkoleniowców. Jeśli tylko będą potrzebować mojej pomocy, mogą na mnie liczyć – mówił.

Schedę po McCutcheonie najprawdopodobniej przejmie trzykrotny złoty medalista olimpijski, Karch Kiraly.źródło: gazzetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved