Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jerzy Boguta: Trzon zespołu został zachowany

Jerzy Boguta: Trzon zespołu został zachowany

fot. archiwum

W poprzednim sezonie drużynie międzyrzeckiego Orła nie udało na boisku utrzymać się w szeregach II ligi. Los okazał się jednak łaskawy i w następnym sezonie drużyna prowadzona przez Jerzego Bogutę zagra w tej samej klasie rozgrywkowej.

– Przygotowania rozpoczęły się od 6 sierpnia, więc trenujemy już praktycznie trzy tygodnie. Na razie trenujemy pod kątem wytrzymałości i siły, a od przyszłego tygodnia zaczniemy powoli trening z piłkami – mówi Jerzy Boguta, trener Orła Międzyrzecz. – Planujemy już też sparingi i turnieje, które odbędą się we wrześniu – dodaje.

– Mamy bardzo dobre warunki do trenowania zarówno w terenie, jak i w hali. Niczego nam nie brakuje, więc nie mamy potrzeby wyjeżdżać gdzieś na obóz. Zresztą większość zawodników oprócz gry w siatkówkę jeszcze pracuje, dlatego też trenujemy tylko raz dziennie – tłumaczy trener Boguta.

Międzyrzeczanie długo nie byli pewni swojej gry w II lidze. Dopiero losowanie rozstrzygnęło o losach Orła. – Z naszej drużyny ubył jeden zawodnik – Mariusz Szulikowski. Testujemy też nowych graczy. Są to zarówno wychowankowie, jak i zawodnicy z innych klubów. Po rocznej przerwie dołączył do nas Marcin Karbowiak. Można powiedzieć, że to taki dobry duch drużyny – opowiada szkoleniowiec Orła.– Trzon zespołu został zachowany. Po kontuzji wrócił Michał Jakubczak, więc myślę, że ta luka po Mariuszu Szulikowskim zostanie wypełniona – zakończył Jerzy Boguta.

 

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved