Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > De Giorgi: Żygadło to zawodnik najwyższej klasy

De Giorgi: Żygadło to zawodnik najwyższej klasy

fot. archiwum

Włoski szkoleniowiec Ferdinando De Giorgi po raz pierwszy w swojej trenerskiej karierze podjął pracę poza swoją ojczyzną. Od nowego sezonu poprowadzi zespół rosyjskiej Superligi, Fakieł Nowy Urengoj. Zawodnikiem tej drużyny jest Łukasz Żygadło.

Przedsezonowe przygotowania Fakieła pod okiem włoskiego trenera powoli dobiegają końca. W najbliższym czasie drużyna przygotowywać się będzie do fazy grupowej Pucharu Rosji. De Giorgi chwali zaangażowanie swoich podopiecznych. – Chłopcy doskonale pracowali w ostatnim okresie. Jestem zadowolony z przeprowadzonego cyklu treningowego, wszyscy znajdują się w dobrej formie fizycznej. Przed nami trudne i pracochłonne zadanie – doskonalenie współpracy na boisku. Będziemy pracować jeszcze nad techniką. Chcemy, żeby na początku sezonu każdy zawodnik był jak najlepiej przygotowany kondycyjnie.

Niebawem do zajęć z zespołem ligi rosyjskiej dołączy Łukasz Żygadło.Postaramy się, żeby możliwie jak najszybciej zgrał się z resztą drużyny. Niestety, Łukasz będzie mógł trenować z nami tylko przez kilka ostatnich dni przygotowań. Jestem jednak przekonany, że to zawodnik najwyższej klasy i szybko znajdzie wspólny język z resztą zespołu. Mam dużą nadzieję, że towarzyski turniej o Puchar Jamału, w którym zagramy pod koniec miesiąca, pomoże nam poznać siebie nawzajem.

50-letni trener przyznaje, że ma już w głowie wyjściową szóstkę, ale nie chce wymieniać nazwisk. – Mogę tylko powiedzieć, że droga do podstawowego składu jest otwarta dla wszystkich. Jeśli pokażesz na treningu, że jesteś lepszy, na pewno dostaniesz swoją szansę.

W organizowanym po raz piąty turnieju o Puchar Jamału, oprócz drużyny z Nowego Urengoja wystąpią zespoły z Ufy, Mińska oraz Niżniewartowska. Rozgrywki odbędą się w dniach 28-30 sierpnia. Razem z polskim zawodnikiem do drużyny przed turniejem dołączy także Aleksander Sokołov, złoty medalista igrzysk z Londynu.

źródło: fakelvolley.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved