Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters: Kołosińska i Brzostek z dwiema wygranymi

CEV Masters: Kołosińska i Brzostek z dwiema wygranymi

fot. archiwum

Polska para Kinga Kołosińska i Monika Brzostek walczy w Warnie w turnieju z cyklu CEV Masters. Polki w dwóch pierwszych pojedynkach turnieju głównego odniosły zwycięstwa i jutro zagrają w trzeciej rundzie zawodów.

Polskie siatkarki rozpoczęły udział w turnieju właśnie w turnieju głównym. Ich pierwszymi rywalkami okazały się Holenderki Sinnema/Wesselink, które napędziły im stracha w pierwszej odsłonie. Przeciwniczki walczyły do samego końca, a wyrównane starcie zakończyła gra na przewagi. Zwycięstwo w pierwszej odsłonie dodało skrzydeł naszym reprezentantkom, które dzięki konsekwentnej grze zdominowały Holenderki na boisku i zakończyły pojedynek szybkim setem. Cały mecz trwał trochę ponad pół godziny.

W drugiej rundzie Polkom przyszło zmierzyć się z turniejową „jedynką” Forrer/Vergé-Dépré. Już przed pojedynkiem wiadome było, że nasze siatkarki czeka ciężka walka. Wyrównany bój trwał długo. To jednak nasze reprezentantki były o krok z przodu. Od połowy partii przewaga polskiej dwójki stawała się coraz bardziej widoczna, co pozwoliło im zapisać pierwszą odsłonę na swoim koncie. W drugiej nie było już tak kolorowo. Wzmocnione uderzenia Szwajcarek utrudniały grę Kołosińskiej i Brzostek, do gry Polek wkradła się też nieskuteczność, co przełożyło się na wynik w secie – 12:21. W tie-breaku Polki skoncentrowały się na tyle, by powrócić do swojej dobrej gry z pierwszej partii. Postawa Polek jakby zdezorganizowała grę przeciwniczek, które nie zagroziły już znacznie naszym siatkarkom i pozwoliły im zwyciężyć w całym pojedynku.

Kolejne spotkanie Kinga Kołosińska i Monika Brzostek rozegrają z kolejnymi Holenderkami Mooren/Van der Vlist już w dniu jutrzejszym.Kołosińska/Brzostek POL [9] – Sinnema/Wesselink NED [8] 2:0
(23:21, 21:11)
Forrer/Vergé-Dépré SUI [1] – Kołosińska/Brzostek POL [9] 1:2
(17:21, 21:12, 11:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved