Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bank BPS Muszynianka Fakro rozpoczął treningi

Bank BPS Muszynianka Fakro rozpoczął treningi

fot. archiwum

Zgodnie z zapowiedziami zespół Bank BPS Muszynianka Fakro rozpoczął dzisiaj porannym treningiem przygotowania do nowego sezonu 2012/2013. Trener Serwiński miał do dyspozycji wszystkie zawodniczki.

Pierwsze spotkanie drużyny z całym sztabem trenerskim oraz zarządem było przyjemne, wręcz radosne i bardzo zaskakujące. W klubie pojawiły się wszystkie zawodniczki. Takiego komfortu to pan dawno nie miał.

Bogdan Serwiński: – Ogromnie się cieszę, że mogłem porozmawiać ze wszystkimi moimi siatkarkami. (Przypomnijmy, że w nowym sezonie klub z Muszyny będą reprezentować: Agnieszka Bednarek Kasza – środkowa, Katarzyna Gajgał – środkowa, Eleonora Dziękiewicz – środkowa, Anna Werblińska – przyjmująca, Kinga Kasprzak – przyjmująca, Aleksandra Jagieło – przyjmująca, Helene Rousseaux – przyjmująca, Valentina Serena – rozgrywająca, Anna Kaczmar – rozgrywająca, Sanja Popović – atakująca, Dominika Sieradzan – atakująca, Paulina Maj – libero. Sztab trenerski to Bogdan Serwiński i Ryszard Litwin. Menadżer klubu – Radosław Anioł, Łukasz Witczak – fizjoterapeuta, a statystykiem jest Błażej Krzyształowicz przyp. red.). Rzeczywiście nie pamiętam, kiedy na pierwszym spotkaniu byli wszyscy. To jest bardzo budujące. Oczywiście w trakcie przygotowań niektóre zawodniczki, na krótko, będą nas opuszczać, bo mają obowiązki kadrowe wzywają.

Nowy sezon to nowe wyzwania?– Cele są cały czas takie same. Walczymy o mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz awans do fazy play-off Ligi Mistrzyń, tak na początek. Jestem optymistą, bo wydaje się, że w Muszynie powstaje ciekawy zespół złożony z siatkarek świadomych zadań, jakie przed nimi stoją.

Jak będą wyglądały przygotowania?

– W tym tygodniu większość siatkarek będzie trenowała bardzo lekko. Praktycznie najbliższych kilka dni przeznaczonych będzie na przygotowanie organizmów do większego wysiłku. Treningi będą się odbywać raz dziennie. Oczywiście, zawodniczki, które jadą na kadrę, jak Sanja Popović czy Helene Rousseaux, jeżeli potrzebują, będą miały zajęcia dodatkowe. Ponadto wszystkie siatkarki będą miały bardzo dokładne badanie lekarskie. Najbliższy tydzień to również przeprowadzki do Muszyny i związane z tym sprawy. Tak więc najbliższe dni poświęcone będą przede wszystkim sprawom organizacyjnym.

Jak zawsze drużyna będzie grała mecze towarzyskie?

– Planujemy wziąć udział we wrześniu w kilku turniejach. Będą to Police, Jarocin, Fakro Cup w Nowym Sączu. Będziemy grali sparingi z MKS-em Dąbrowa Górnicza, Impelem Wrocław, a także VK Prostejov. To są plany, które mogą ulec zmianie.

Po pierwszym treningu wybrano kapitana, którą została Aleksandra Jagieło. Powstała także rada drużyny. W jej skład wchodzą: Agnieszka Bednarek-Kasza, Anna Werblińska i Eleonora Dziękiewicz.

 

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved