Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Wzmocnione Holenderki zagrają o mistrzostwo Europy

Wzmocnione Holenderki zagrają o mistrzostwo Europy

fot. archiwum

Niedługo rusza druga runda kwalifikacji do mistrzostw Europy siatkarek. Udział w nich biorą reprezentantki Holandii, które chcą awansować do przyszłorocznych rozgrywek. Mają im w tym pomóc Kim Staelens i Manon Flier, które wróciły do reprezentacji.

Holenderki o kwalifikację będą walczyły w grupie B w Apeldoorn wraz z siatkarkami z Ukrainy, Danii i Grecji. Niebawem trener reprezentacji Holandii ogłosi dwunastkę, która rozpocznie bój o mistrzostwa Europy. – Naszym celem jest zajęcie pierwszego miejsca w grupie i myślę, że jesteśmy w stanie to osiągnąć. Dania wydaje się być najsłabszym wśród naszych rywali. Z Greczynkami spotkaliśmy się już w Lidze Europejskiej i zapisaliśmy w meczach z nimi cztery wygrane, więc z nimi również powinniśmy sobie poradzić. Z kolei Ukraina jest krajem z długimi tradycjami siatkarskimi i będzie niebezpiecznym przeciwnikiem. Ukrainki zakwalifikowały się do ubiegłych mistrzostw Europy w 2011 roku, więc mają z pewnością potencjał, by zrobić to ponownie – ocenia grupowych rywali szkoleniowiec Holandii, Gido Vermeulen.

W przygotowującej się siedemnastoosobowej grupie holenderskich reprezentantek znalazły się dwie doświadczone zawodniczki, które powróciły do zespołu, by mu pomóc w walce o przyszłoroczny turniej mistrzowski Starego Kontynentu. Mowa tu o dobrze znanych Kim Staelens i Manon Flier. Obie miały przerwę w grze w barwach Holandii od kwalifikacji olimpijskich w Ankarze, opuściły również Ligę Europejską.

Na Holenderki w przygotowaniach czekają mecze towarzyskie z Belgią i Bułgarią. Po nich Vermeulen poda dwunastkę, która zagra w turniejach kwalifikacyjnych w Apeldoorn i na Ukrainie.źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved