Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przygotowania Delecty zgodnie z założeniami

Przygotowania Delecty zgodnie z założeniami

fot. archiwum

- Co jakiś czas ktoś narzeka na jakieś drobne urazy, ale nie przeszkadza to w pracy. Nie są to jakieś poważne kontuzje. Raczej normalne rzeczy, które przytrafiają się w okresie przygotowawczym - twierdzi trener Delecty, Piotr Makowski.

Staraliśmy się urozmaicić ten okres przygotowań – tłumaczy opiekun Delecty. – W tym czasie nie ma za wiele zajęć typowo siatkarskich, więc wzorem ubiegłego roku przez pierwsze dwa tygodnie rozgrywaliśmy mecze na plaży. Było trochę śmiechu i oddechu. Teraz będzie coraz więcej zajęć siatkarskich. Zajmiemy się taktyką i naszą grą – wyjaśnia trener Piotr Makowski na łamach Gazety Pomorskiej.

Cała ekipa Delecty w piątek jedzie do Cetniewa. W tej nadmorskiej miejscowości przeprowadzony zostanie drugi etap przygotowań do ligi. – Każdy dzień będziemy rozpoczynali od rozruchu na plaży, który o 7.30 przeprowadzi Wojtek Janas – informuje szkoleniowiec. – Potem będą zajęcia w siłowni plus ćwiczenia z techniki. Po południu treningi w hali w szóstkach. W Cetniewie będziemy do 3 września. W planie mamy dwa sparingi z Lotosem Treflem Gdańsk, które odbędą się 29 i 30 sierpnia – dodaje.

Po powrocie znad morza zacznie się czas szlifowania taktyki i zgrywania zespołu podczas gry w meczach kontrolnych oraz udział w turniejach. – Weźmiemy udział w turnieju im. Arka Gołasia w Międzychodzie, gdzie naszymi rywalami będzie Skra Bełchatów, AZS Częstochowa i jeden zespół ze Słowacji – mówi Makowski. – Zagramy m.in. w Lotos Cup, który odbędzie się w Gdańsku. Czekają nas także mecze sparingowe w Szczecinie, Wrześni i Grudziądzu – dodaje.Więcej w Gazecie Pomorskiej

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved