Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > MEJ, gr. II: Włochy – Rosja 3:1, Polki bez półfinałów

MEJ, gr. II: Włochy – Rosja 3:1, Polki bez półfinałów

W ostatnim dniu zmagań grupowych na ME juniorek siatkarki Włoch pokonały reprezentację Rosji 3:1. Taki wynik sprawił, że zarówno Włoszki, jak i Rosjanki mają po 12 punktów. Polki, aby awansować do półfinału, musiały dziś wygrać za 3 punkty, co się nie udało.

Pierwszy set obie ekipy zagrały pod dyktando Rosjanek i choć juniorki z Włoch starały się przejąć inicjatywę i dwukrotnie wyrównywały stan seta, to jednak rosyjska drużyna nie pozwalała im wyjść na prowadzenie. Starania Azzurich przyniosły efekt w kolejnej odsłonie. Rosjanki na początku jeszcze walczyły jak równy z równym, jednak z czasem coraz bardziej traciły dystans do rywalek. Włoszki zbudowały wysoką nadwyżkę, która pozwoliła im szybko zakończyć tę partię. Z dobrej strony pokazała się w tej części meczu Cristina Chirichella, która w całym spotkaniu wsparła swój zespół 17 punktami. Przez jakiś czas w kolejnej odsłonie trwała zacięta i wyrównana walka, jednak po pierwszej przerwie technicznej inicjatywę na boisku przejęły Rosjanki, które odskoczyły swoim przeciwniczkom na siedem oczek (21:14) i wygrały całego seta. W kolejnym już od początku do końca znalazły sposób na Włoszki i zapisały kolejną wygraną w meczu na swoim koncie.

Włochy – Rosja 3:1
(23:25, 25:15, 25:23, 25:16)

Włochy: Perinelli (15), Carraro (5), Fiesoli (13), Chirichella (17), Melandri (6), Sylla (2), Bruno (libero) oraz Spirito, Maurotti (10) i Villani (5)
Rosja: Woronkowa (17), Fetisowa (4), Lunewa (1), Uattara (6), Nowik (2), Ilczenko (14), Bibina (libero) oraz Romanowa, Nikolajewa (1), Barczuk (3), Woronowa i Gonczarowa (4)

Prawie cała pierwsza odsłona spotkania należała do Bułgarek. Czeszki, zbliżając się do końca seta, wyszły nawet na prowadzenie, jednak nie były w stanie na dłużej zagrozić rozpędzonym Czeszkom, które wygrały do 23. W drugiej partii sytuacja była zgoła inna. Od samego początku swój styl gry narzuciły reprezentantki Czech, które przez prawie całą odsłonę prowadziły 6-7 punktami. Po drugiej przerwie technicznej bułgarskie juniorki zdołały zbliżyć się na dwa oczka, jednak nie potrafiły bardziej zagrozić rywalkom. Pięciopunktowe prowadzenie czeskiej ekipy z początku seta trzeciego zostało w jego trakcie zniwelowane przez Bułgarki, które odskoczyły nawet na dwa oczka (11:9). Niedługo potem prowadzenie powróciło na czeską stronę boiska, a gra obu drużyn wyrównała się. Choć w ostatnich akcjach na jedno oczko przewagi ponownie odskoczyły Bułgarki, to jednak juniorki z Czech nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa. Ostatni, czwarty set to już dominacja zespołu czeskiego, który pewnie zakończył cały pojedynek.

Bułgaria – Czechy 1:3
(25:23, 20:25, 22:25, 20:25)

Bułgaria: Dimitrowa G. (9), Dimitrowa S. (11), Gunchewa, Grigorowa (3), Todorowa (12), Gotsewa (2), Kansazowa (libero) oraz Paskowa (8), Dimowa (6), Barakowa (3) i Andreewa (3)
Czechy: Melicharova (7), Kurkova (4), Trnkova (12), Zemanova (5), Mlejnkova (18), Herbockova (1), Peskova (libero) oraz Pospisilova (1), Nalezkova (10) i Patockova (14)