Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Cel młodych Duńczyków – spopularyzować siatkówkę w ich kraju

Cel młodych Duńczyków – spopularyzować siatkówkę w ich kraju

fot. archiwum

Jutro w Polsce i Danii startują mistrzostwa Europy juniorów. Biorą w nich udział reprezentanci Polski, którzy mają zgoła inne cele na imprezie niż Duńczycy. Ci drudzy chcą swoją dobrą postawą rozpropagować siatkówkę w swoim kraju.

Zapewnia o tym kapitan duńskiej drużyny, Peter Trolle Bonnesen. Młody siatkarz próbował w ciągu swojego życia wielu sportów, gdy trafił na siatkówkę – odkrył ten, który daje mu najwięcej radości i satysfakcji. – Nie lubię sportów kontaktowych, gdzie trzeba walczyć ze sobą. Tego nie ma w siatkówce. W piłce nożnej spokojnie może paść wynik 0:0 i pozostaje wtedy odczucie, że ten mecz nie doprowadził tak naprawdę do niczego. W siatkówce każda piłka się liczy i zawsze znajduje się zwycięzcę – mówi młody Duńczyk.

Po dwunastu latach gry w siatkówkę Bonnesen zagra w mistrzostwach Europy juniorów i to we własnym kraju. To doświadczenie może okazać się ważne dla jego siatkarskiej przyszłości. – Mogą być duże różnice jeśli chodzi o zespoły juniorskie. Tradycyjnie też niektóre silne zespoły mogą mieć słabszy rok. Poprzednio graliśmy na tym samym poziomie co Grecy, z którymi spotykamy się na mistrzostwach w tym roku. Greccy juniorzy są zespołem, który bez większych problemów zakwalifikował się do tegorocznych mistrzostw Europy. Nie jesteśmy daleko za nimi – mówi kapitan reprezentacji Danii.

Młody siatkarz wierzy, że jego drużyna jest w stanie zakwalifikować się po rundzie grupowej do rozgrywek w Gdyni. – Wszystko zależy od tego, który zespół poprawił się najbardziej. Mam nadzieję, że to, że nasz zespół jest ze sobą od długiego czasu, sprawi, że to my zrobiliśmy największy progres. To pierwszy raz gdy duński zespół był ze sobą cały rok. To oznacza, że wszystkie przygotowania były bardzo dobre – tłumaczy Bonnesen.Głęboko w duńskiej kulturze zapisało się oglądanie piłki nożnej i ręcznej. Siatkówka jest bardzo popularnym sportem dookoła świata, tylko nie w Danii. To długi i powolny proces, by zwrócić uwagę ludzi na siatkówkę. Wydaje mi się, że musiałoby wydarzyć się coś niesamowitego, by Duńczycy zaczęli zauważać siatkówkę. Musimy wygrać coś wielkiego. Dlatego teraz musimy zrobić coś, by upewnić się, że cuda się zdarzają – kończy młody Duńczyk.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved