Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zaledwie siedem zawodniczek na treningach w Murowanej Goślinie

Zaledwie siedem zawodniczek na treningach w Murowanej Goślinie

fot. archiwum

Bez Piecobiogazu w nazwie zgłoszone są do sezonu siatkarki z Murowanej Gośliny. Nowym trenerem pierwszoligowego zespołu został Aleksander Klimczyk. Na razie szkoleniowiec na treningach ma do dyspozycji tylko siedem zawodniczek.

Po zakończeniu poprzednich rozgrywek i porażce z AZS Białystok w barażach o miejsce w ekstraklasie, w drużynie doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej. Z Murowaną Gośliną pożegnało się siedem siatkarek. Magdalena Fedorów i Agata Skiba przeszły do AZS UE Kraków, Alicja Malinowska oraz Izabela Śliwa występować będą w Chemiku Police, a Gabriela Jasińska zagra w Wieżycy Stężyca. Do tego grająca trenerka Irina Archangielska prawdopodobnie zakończy karierę, a Paulina Dutkiewicz-Raś poszukuje obecnie nowego klubu. Barw wielkopolskiego zespołu nadal bronić będą natomiast: Beata Strządała, Kinga Hatala, Aleksandra Trojan, Patrycja Wyrwa oraz Natalia Wałęsiak. Do drużyny dołączyły dwie nowe zawodniczki – Małgorzata Lech (która ostatnio grała w Gaudii Trzebnica) oraz Małgorzata Sikora (z PLKS Pszczyna). Wyżej wymieniona siódemka od kilkunastu dni trenuje pod okiem nowego trenera, Aleksandra Klimczyka.

W ostatnim sezonie opiekował się on innym pierwszoligowym klubem – Jedynką Aleksandrów Łódzki. – Wprowadziłem ten zespół do pierwszej ligi, w następnym sezonie zająłem siódme miejsce. Potem okazało się, że władze klubu mają inną wizję siatkówki niż ja, więc się rozstaliśmy. Będąc na wakacjach w Kołobrzegu, zadzwonił do mnie pan Andrzej Miciul z propozycją objęcia drużyny. Akurat byłem wolny, a poza tym z Łodzi do Murowanej Gośliny nie mam daleko. Dogadaliśmy się dość szybko – tłumaczy Klimczyk. Jego nowe podopieczne bardzo późno, bowiem dopiero 6 sierpnia, zaczęły przygotowania do sezonu. Inne zespoły treningi wznawiały jeszcze w lipcu. – Musimy gonić ten czas, ale z głową. Czekamy przede wszystkim na nowe zawodniczki. Nie ukrywam, że pilnie potrzebujemy drugiej rozgrywającej oraz środkowej. Poczyniliśmy pewne kroki, są prowadzone rozmowy, ale na razie wolimy unikać konkretnych nazwisk – zaznacza Klimczyk. Niewykluczone, że drużynę wzmocnią najbardziej wyróżniające się zawodniczki z drugiego zespołu, który wiosną awansował do II ligi.

Ze względu na skromną kadrę klub zrezygnował z wyjazdu na obóz. Wszystko wskazuje na to, że goślinianki do nowego sezonu przygotowywać się będą wyłącznie na własnych obiektach. We wrześniu wezmą udział w dwóch lub trzech turniejach towarzyskich – jeden z nich odbędzie się w Murowanej Goślinie w dniach 21-22 września. Oprócz tego zagrają kilka sparingów. Najbliższy zaplanowano już na czwartek – o godz. 17.00 we własnej hali zmierzą się z Silesią Volley Mysłowice.Nowego trenera interesuje walka wyłącznie o czołowe lokaty. – Ważne jest, że w tym roku obowiązuje system play-off 1-8, a nie 1-4. Dlatego w przypadku zajęcia dalszego miejsca, nie skończymy ligi już w marcu. Wiem jakie były aspiracje tutaj w poprzednich sezonach. Czy w tym roku będzie można walczyć o podobny cel, zależy przede wszystkim od samych dziewczyn. Na pewno nie będziemy grać o utrzymanie, a walka o miejsca 1-4 jest jak najbardziej realna – podkreśla Klimczyk.

Na razie z nazwy zespołu zniknęła nazwa dotychczasowego sponsora – firmy Piecobiogaz. Do rozgrywek drużyna zgłoszona została jako KS Murowana Goślina. W przypadku pozytywnego zakończenia trwających rozmów sponsorskich może to jednak się zmienić.

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved