Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Valentina Serena: Uśmiech i ciężka praca

Valentina Serena: Uśmiech i ciężka praca

fot. archiwum

W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie 2012/2013 ORLEN Ligi w szeregach wicemistrzyń Polski, drużynie Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna, zadebiutuje Valentina Serena. Włoska rozgrywająca opowiada o swoich pierwszych krokach w polskim klubie.

Jak się czujesz w Muszynie, jak po przeprowadzce?

Valentina Serena: – Dobrze, nie czuję nic negatywnego. Tam, gdzie dorastałam, jest podobne miasto, więc wielkiej różnicy nie ma.

Czy był już czas na to, by coś zobaczyć, zwiedzić?– Byłyśmy w Krakowie i oczywiście opalałam się nad rzeką.

Jaka jest prywatnie Valentina? Uśmiechu tobie nie brakuje.

Ciężko jest tak o sobie opowiedzieć. Na pewno jest we mnie sporo rezerwy wobec tego, co mnie otacza. Natomiast w wolnym czasie spotykam się z dziewczynami, które mieszkają blisko mnie. Najczęściej jest to Sanja. Ale powoli poznaję koleżanki z zespołu i z czasem będziemy bliżej.

Co zdecydowało, że wybrałaś ofertę z Muszyny?

Chciałam spróbować czegoś innego niż we Włoszech. Oczywiście jeździłam na Ligę Mistrzyń. Jednak chciałam zmiany, zobaczyć jak się żyje gdzie indziej. Jak przeżywa się siatkówkę w innych krajach.

Jakie widzisz różnice między Włochami a Polską, jeśli chodzi o siatkówkę?

– Jeszcze nie wiem jak wygląda liga, ale na to przyjdzie czas. Natomiast jeśli chodzi o przygotowania, treningi i wszystko z tym związane, jest bardzo podobnie jak we Włoszech.

Czyli czujesz się dobrze?

O tak, nie ma żadnego problemu.

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jakie cele stawia sobie na ten sezon klub? Że kibice będą oczekiwać dobrej i skutecznej gry?

Zdaję sobie sprawę z tego, jakie są oczekiwania. Przez ostatnie dwa lata przed klubem stawiano te same zadania. Przychodząc tutaj, wiedziałam, że będzie podobnie i jestem na to przygotowana.

Jaki masz sposób na to, aby szybko znaleźć zrozumienie jako rozgrywająca z koleżankami?

Chyba jest tylko jedna możliwość – próbowanie, próbowanie i jeszcze raz próbowanie. Oczywiście to także rozmowa, jednym słowem wszechstronna komunikacja. Tylko tak można dojść do wysokiego poziomu gry.

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved