Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > T. Wasilkowski: Efekty wykonanej pracy będą widoczne w sezonie

T. Wasilkowski: Efekty wykonanej pracy będą widoczne w sezonie

fot. archiwum

Siatkarze I-ligowego Ślepska Suwałki od ponad trzech tygodni przygotowują się do nowego sezonu. - Naszym, czyli moim i mego asystenta, zadaniem jest znaleźć sposób na ustabilizowanie formy siatkarzy i całego zespołu - przyznaje trener Tomasz Wasilkowski.

– Trenujemy ciężko, ale zawodnicy nie narzekają na przeciążenia czy urazy, w czym duża zasługa naszej fizjoterapeutki Madzi Pułki – mówi Tomasz Wasilkowski, trener Ślepska. – Widoczne są różnice w przygotowaniu poszczególnych zawodników, ale można je nadrobić ciężką pracą. I taką zawodnicy wykonują. Na tym etapie brakuje stabilności. Jednego dnia wszystko idzie jaki z płatka, następnego nie wychodzi nic. Ale to normalne. Mamy młodą drużynę, a takie wahania są „prawem” młodości”.

Niespisana umowa między trenerami i zawodnikami przewiduje nagrodę za ciężką pracę w tygodniu, którą są wolne weekendy. Póki co obie strony dotrzymują danego sobie słowa, harując od poniedziałku do piątku i odpoczywając w soboty oraz niedziele.

– Efekty wykonanej teraz pracy będą widoczne w sezonie – zapowiada pierwszy szkoleniowiec Ślepska. Dla trenera Tomasza Wasilkowskiego i jego asystenta Mateusza Mielnika będzie to pierwszy sezon w klubie z Suwałk. Warto także odnotować, iż przed sezonem pierwszoligowy klub zasiliło siedmiu nowych zawodników. Są to: przyjmujący – Adrian Buchowski (poprzednio Siatkarz Wieluń), Rafał Sobański (wypożyczenie z Lotosu Trefla Gdańsk), Jakub Peszko (Resovia Rzeszów); środkowi – Artur Ratajczak (wypożyczenie z Lotosu Trefla Gdańsk), Mariusz Schamlewski (Siatkarz Wieluń); rozgrywający – Mateusz Leszczawski (Siatkarz Wieluń); atakujący – Kacper Gajowczyk (wypożyczenie z Lotosu Trefla Gdańsk).Przed zaplanowaną na 6 października (godz. 17.00) inauguracją rozgrywek I ligi (Ślepsk podejmie Energetyka Jaworzno) trenerzy zaplanowali 12 spotkań kontrolnych. Nie udało się uzgodnić terminu sparingów na Łotwie i w tej sytuacji podopieczni T. Wasilkowskiego i M. Mielnika zagrają w czterech turniejach w kraju.

Pierwszym sprawdzianem i jednocześnie pierwszą okazją do spotkania nowego Ślepska z kibicami w Suwałkach będzie III Memoriał Józefa Gajewskiego zaplanowany na 1-2 września. W hali OSiR w Suwałkach oprócz gospodarzy zobaczymy w akcji ich rywali z I ligi – Pekpol Ostrołęka oraz dwa zespoły z Plus Ligi – Lotos Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn.

Oficjalne otwarcie turnieju i prezentacja drużyn odbędzie się w sobotę (1.09.) o godz. 15.00. Godzinę później (16.00) pierwszy mecz, w którym prawdopodobnie zmierzą się Ślepsk i Pekpol, a o 18.00 zagrają Lotos Trefl – Indykpol AZS. W niedzielę o godz. 11.00 przegrani z soboty zmierzą się w spotkaniu o III miejsce, a na 12.30 zaplanowano finał.

Kolejne sprawdziany Ślepska to turnieje w Ostrołęce (8-9.09.), Radomiu (15-16.09) i Siedlcach (22-23.09.).

źródło: inf. własna, slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved