Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > MEJ, gr. II: Włoszki zagrożeniem dla Polek, Niemki lepsze od Bułgarek

MEJ, gr. II: Włoszki zagrożeniem dla Polek, Niemki lepsze od Bułgarek

W kolejnym dniu mistrzostw Europy juniorek Włoszki bez większego problemu uporały się z rówieśniczkami z Czech, gromiąc je w trzecim secie 25:7. Wygrana pozwoliła im zachować szansę na półfinał. Po niezwykle zaciętym pojedynku Niemki pokonały Bułgarki 3:2.

Włoszki dobrze weszły w mecz, na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już 8:3. Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego dominowały w całej partii, wygrywając pierwszego seta 25:20. W drugiej partii to Czeszki prowadziły na drugiej przerwie technicznej 16:14. Nasze południowe sąsiadki utrzymywały dwa punkty przewagi. Przy stanie 21:19 o czas poprosił szkoleniowiec reprezentacji Włoch, Marco Mencarelli. Przerwa przyniosła oczekiwane skutki, siatkarki z Półwyspu Apenińskiego odrobiły straty i wygrały seta 25:22. W trzeciej partii Czeszki straciły koncentrację i pewność siebie, zostały rozbite 7:25. Włoszki zagrały bardzo dobrze blokiem, miały ich na swoim koncie 9, natomiast Czechy tylko 3.
Jestem zaskoczony, ponieważ w jednym meczu możemy grać bardzo dobrze… i niestety bardzo źle. Byliśmy blisko przegrania drugiej partii, ale dziewczyny skoncentrowały się w końcówce – podsumował Marco Mencarelli.W pierwszej i drugiej partii zagraliśmy na swoim poziomie, ale potem nagle przestaliśmy w ogóle grać. To jest właśnie różnica między moją drużyną, a np. Niemcami, Rosją, Polską czy Włochami. Jutro mecz z Bułgarią i mam nadzieję, że wygramy – dodał czeski szkoleniowiec Stanislav Mitac.

Czechy – Włochy 0:3
(20:25, 22:25, 7:25)

Czechy:
Kurkova (2), Melicharova (6), Herbockova (2), Trnkova (3), Mlejnkova (13), Zemanova (4), Peskova (libero) oraz Pospisilova, Nalezkova, Simanova i Patockova (2)
Włochy: Fiesoli (2), Bonifacio (2), Perinelli (12), Sylla (16), Chirichella (8), Recine, Bruno (libero) oraz Carraro, Spirito, Maruotti (9) i Melandri (5)

Niemki pierwszą odsłonę spotkania przegrały tak naprawdę na swoją własną prośbę, gdyż przez prawie przez cały czas prowadziły, a ich przewaga sięgała czterech punktów. Juniorki z Bułgarii odrabiały co prawda straty, jednak reprezentantki Niemiec co rusz ponownie odskakiwały na cztery oczka. W ostatnich akcjach seta Bułgarki wzięły się do pracy, przycisnęły rywalki i wygrały do 23. W drugiej partii sytuacja była już zmienna, po początkowej niewielkiej przewadze Bułgarek sytuację zaczęły kontrolować ich przeciwniczki, by niedługo po pierwszej przerwie technicznej znowu oddać inicjatywę siatkarkom z południowej Europy. Kolejna przerwa techniczna była ponownym zwrotem akcji. Po niej Niemki złapały swój rytm gry, bułgarskie siatkarki straciły koncentrację, co zakończyło się pewną wygraną tych pierwszych. Następne dwa sety układały się od początku do końca pod dyktando jednej z drużyn, i tak w trzecim przewodziły reprezentantki Niemiec, a w czwartym Bułgarki. Wielokrotnie w tie-breaku prowadziły Bułgarki, jednak co jakiś czas na chwilę oddawały lekką przewagę rywalkom. Wahania w grze siatkarek z Bułgarii wykorzystały w końcówce Niemki, które wygrały całe spotkanie. – Nie zagrałyśmy dziś dobrej siatkówki, jednak zagrałyśmy z sercem. Jeśli nie pokazujesz tego, co najlepiej potrafisz, musisz zostawić na boisku wiele serca. I to dziś zrobiliśmy – przyznał po meczu trener Niemek

Niemcy – Bułgaria 3:2
(23:25, 25:19, 25:18, 23:25, 20:18)