Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Makowski dołączył do poznańskich akademików

Makowski dołączył do poznańskich akademików

fot. archiwum

Zespół AZS-u UAM Poznań był ostatnią drużyną, która dołączyła do grona pierwszoligowców. Zatem nic dziwnego, iż działacze szukają jeszcze wzmocnień. Kolejnym nabytkiem wielkopolskiego klubu jest Łukasz Makowski.

Podopieczni Damiana Lisieckiego w ostatnim sezonie sprawili sporą niespodziankę, bowiem z walki o awans do I ligi wyeliminowali faworyta pierwszej grupy w II lidze – Krispol Września. W turnieju mistrzów nie poszło już im tak dobrze i nie awansowali na zaplecze PlusLigi. Jednak po wycofaniu się z I ligi Siatkarza Wieluń zwolniło się jedno miejsce w tej klasie rozgrywkowej. Chęć zajęcia go wyraziły zespoły z Krakowa oraz Poznania, a o tym, że to AZS UAM powalczy w nadchodzącym sezonie w I lidze, zadecydowało losowanie. Nieoczekiwane znalezienie się w wyższej klasie rozgrywkowej postawiło przed działaczami wielkopolskiego zespołu wyzwanie związane z uzupełnieniem składu o zawodników, którzy zagwarantują odpowiedni poziom gry. Wcześniej do drużyny dołączyli: Tomasz Rutecki, Martin Vlk, Łukasz Ożarski, Mateusz Mędrzyk, Dawid Wojdyński, Mateusz Radojewski i Tomasz Walendzik. Kolejnym nowym siatkarzem poznańskiej ekipy został także Łukasz Makowski.

Przypomnijmy, że Łukasz Makowski gra na pozycji rozgrywającego. Jest wychowankiem MOS-u Wola Warszawa. W karierze bronił barw I-ligowej Avii Świdnik, a w ostatnim sezonie grał w beniaminku zaplecza PlusLigi – KPS-ie Siedlce. W nadchodzącym sezonie ponownie przyjdzie mu walczyć o bezpieczny byt dla AZS UAM Poznań.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved