Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Łukasz Łapszyński: Atmosfera jest bojowa

Łukasz Łapszyński: Atmosfera jest bojowa

fot. archiwum

- Impreza jaką są mistrzostwa Europy to duża porcja emocji i stresu dla każdego młodego gracza, ale uważam, że to nas dodatkowo zmotywuje i napędzi do lepszej gry - mówi przed MEJ przyjmujący reprezentacji Polski, Łukasz Łapszyński.

Wczoraj i przedwczoraj podopieczni Jacka Nawrockiego rozegrali dwa sparingi z rówieśnikami z Rosji. Pierwsze spotkanie biało-czerwoni przegrali 2:3, ale w drugim byli już zdecydowanie lepsi od rywali (3:0). Wyniki tych pojedynków mogą nastrajać optymistycznie przed rozpoczynającymi się w weekend mistrzostwami Europy juniorów. Jednak czy dobrze się stało, że Polacy przed turniejem zmierzyli się z przeciwnikiem, który będzie jednocześnie ich rywalem w grupie? – Konfrontacji z reprezentacją Rosji nie można ocenić jako zły wybór. Jest to jedna z najsilniejszych drużyn w Europie, a jak sparować przed ważną imprezą, to tylko z najlepszymi – ocenia przyjmujący reprezentacji Polski, Łukasz Łapszyński.

Wcześniej polscy juniorzy grali między innymi z Bułgarami i Kubańczykami. – Sparingi pokazały nam nad czym w ostatnich dniach przed ME musimy jeszcze popracować. Bułgaria to bardzo sina i zgrana drużyna – komentuje Łapszyński. – A mecz z Kubą był dla nas nowym doświadczeniem, ponieważ pierwszy raz graliśmy z przeciwnikiem spoza Europy – dodaje siatkarz.

Już w piątek w Gdyni oraz duńskim Randers rozpoczną się mistrzostwa Europy juniorów. W „polskiej” grupie oprócz gospodarzy znaleźli się także Rosjanie, Serbowie, Finowie, Włosi oraz Belgowie. Czy biało-czerwonych stać na to, aby awansować do półfinału? – Każdy sportowiec jedzie na taki turniej po to, by pokazać się z jak najlepszej strony i zwyciężać. A na co nas stać, okaże się w trakcie turnieju – twierdzi reprezentant Polski.Podopieczni Jacka Nawrockiego są pozytywnie nastawieni do walki w mistrzostwach Europy. – Atmosfera w zespole jest bojowa. Na pewno każdy z nas myślami jest już na turnieju. Jednak obecnie skupiamy się jeszcze na treningach – mówi Łapszyński. – Impreza jaką są mistrzostwa Europy to duża porcja emocji i stresu dla każdego młodego gracza, ale uważam, że to nas dodatkowo zmotywuje i napędzi do lepszej gry – kończy siatkarz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved