Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kociołek i Gruszczyńska przed kolejnym wyzwaniem

Kociołek i Gruszczyńska przed kolejnym wyzwaniem

fot. archiwum

Złote medalistki ME w siatkówce plażowej do lat 20 nie mogą pozwolić sobie na dłuższy wypoczynek. Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska od wtorku  zaczynają bowiem konsultacje we Wrześni, będące ostatnim przystankiem przed MŚ do lat 21.

Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska cieszyły się w niedzielę ze zdobycia w austriackim Hartbergu złotego medalu mistrzostw Europy w siatkówce plażowej do 20 lat, a już reprezentantki Polski czeka kolejne wyzwanie.

– We wtorek wyznaczyłyśmy sobie zbiórkę na krótkiej konsultacji we Wrześni przed mistrzostwami świata do 19 lat. Tutaj są znakomite warunki do przygotowań. Miejscowy ośrodek dysponuje pięcioma boiskami, obok znajduje się basen. Zawodniczki będą spały w pensjonacie oddalonym od miejsca treningu o około 400 metrów. Wszystko więc jest na miejscu. Poza mistrzyniami Europy powołałam jeszcze Agatę Oleksy i Paulinę Stasiak – mówi trenerka Violetta Bakoś. Dodajmy, że Września staje się coraz bardziej popularnym miejscem na krajowej mapie siatkówki plażowej. W 2012 roku rozegrane tam zostały mistrzostwa Polski oldbojów, a uczestnicy bardzo chwalili warunki jakie zapewnili organizatorzy.

Mistrzostwa w kanadyjskim Halifaxie rozegrane zostaną od 29 sierpnia do 2 września. – Na konsultacji pozostaniemy do odlotu. Dla Kociołek i Gruszczyńskiej pobyt we Wrześni rozpocznie się od zabiegów rehabilitacyjnych, gdyż złote medalistki narzekają na drobne dolegliwości. Między Polską a Halifax jest siedem godzin różnicy. Treningi będziemy tak organizować, żeby wypadały w porze rozgrywek w Kanadzie – mówi trenerka polskich juniorek.Halifax bardzo mile wspominają Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy przed rokiem zdobyli w tym mieście srebrny medal mistrzostw świata juniorów. Daria Paszek i Renata Bekier zajęły czwarte miejsce.

*Autor/źródło: Eugeniusz Andrejuk (pzps.pl)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved