Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jeden krok w tył, dwa w przód?

Jeden krok w tył, dwa w przód?

fot. archiwum

Fabian Drzyzga, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Mika i Damian Wojtaszek to zawodnicy, którzy w najbliższych latach mogą stanowić o obliczu polskiej reprezentacji. Przed sezonem ligowym wszyscy ci siatkarze zdecydowali się na zmianę klubu.

Mateusz Mika z mistrza Polski przeniósł się do Trefla Gdańsk, gdzie z powodzeniem może powalczyć o miejsce w pierwszej szóstce. – W mojej drużynie będzie miał na to szanse, lecz niczego nie dostanie za darmo – zastrzega Dariusz Luks. – To dla niego ostatni dzwonek. Dłużej nie mógł tylko stać w kwadracie dla rezerwowych. Czasami trzeba wykonać krok w tył, by później zrobić dwa naprzód – dodaje na łamach Przeglądu Sportowego szkoleniowiec Lotosu Trefla.

Z AZS-u Częstochowa odeszli Fabian Drzyzga i Łukasz Wiśniewski. Ten pierwszy wybrał stołeczny kierunek. – Chcę grać i się rozwijać. Wybrałem klub, który mi to umożliwi – przekonuje Drzyzga. Natomiast drugi o najwyższe cele powalczy w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. – Musiałem odejść z Częstochowy, bo takich warunków rozwoju jak w Kędzierzynie poprzedni klub nie był w stanie mi zapewnić – tłumaczy Wiśniewski.

Warszawską Politechnikę na Jastrzębski Węgiel zamienił Damian Wojtaszek.Powalczę o zupełnie inne cele niż z Politechniką. Poza tym chciałem trafić do profesjonalnego klubu. To dla mnie ogromna szansa, a w Warszawie byłem już kilka lat. Uznałem, że wystarczy – komentuje Wojtaszek. 

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved