Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Jacek Nawrocki: Przydałoby się więcej meczów

Jacek Nawrocki: Przydałoby się więcej meczów

fot. archiwum

Meczami z Rosją w Cetniewie reprezentacja Polski zakończyła cykl spotkań sparingowych przed mistrzostwami Europy juniorów, które od 24 sierpnia do 2 września rozegrane zostaną w Gdyni i duńskim Randers.

Podopieczni trenerów Jacka Nawrockiego i Macieja Zendeła mają za sobą piętnaście sparingów w Finlandii (4), Włoszech (3), Bułgarii (4) i Polsce (4). – Jesteśmy od wczoraj w Gdyni. Wtorek był takim bardzo intensywnym dniem. Przed południem był sparing z Rosją w Cetniewie, następnie mieliśmy różne zajęcia. Nasi ostatni rywale są zespołem dość chimerycznym, o znakomitych warunkach fizycznych. My w ostatnich spotkaniach z Rosją przećwiczyliśmy różne warianty i schematy. W okresie przygotowawczym na pewno przydałoby się więcej meczów, przede wszystkim z takimi zespołami jak Bułgaria czy Kuba. Są one naszpikowane doświadczonymi zawodnikami. Bułgarzy są bardzo ograni – powiedział trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki.

Kontuzji ostatnio doznali Michał Kaczyński (kciuk) i Mateusz Bieniek (kolano). – Mam nadzieję, że nic już więcej przykrego się nie stanie i będziemy mogli spokojnie rozpocząć turniej o mistrzostwo Europy – mówi Jacek Nawrocki.

Trener reprezentacji Polski juniorów zwrócił uwagę, że zawodnicy z takich krajów jak Bułgaria i Serbia są bardziej doświadczeni od swoich polskich rówieśników. – W kadrze tej pierwszej jest po dwóch-trzech graczy z drużyn mistrza i wicemistrza kraju. Druga reprezentacja ma w składzie zawodników, którzy występowali w Lidze Mistrzów czy pierwszej drużynie narodowej. Nasi młodzi siatkarze muszą szybciej nabierać ogrania i zdobywać międzynarodowe doświadczenie – powiedział.*Autor: Eugeniusz Andrejuk

źródło: PZPS

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved