Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Kluby wchodzą w decydującą fazę przygotowań

II liga K: Kluby wchodzą w decydującą fazę przygotowań

fot. archiwum

Joker/Mekro Świecie zakończył obóz w Iławie, Orzeł Elbląg intensywnie pracuje na zgrupowaniu w Morągu, a PLKS Pszczyna ogłosił w pełni skompletowany skład na przyszły sezon rozgrywkowy. Dzieje się, oj dzieje w drugiej lidze kobiet.

Joker/Mekro Świecie po serii sparingów trenuje na własnych obiektach

Siatkarki zespołu Joker/Mekro Świecie przed kilkoma dniami zakończyły obóz sportowy w Iławie. Oprócz intensywnych treningów pobyt był okazją do rozegrania spotkań kontrolnych z innymi drugoligowcami. W pierwszej kolejności „jokerki” pokonały beniaminka grupy 1., drużynę Orła Malbork 4:1, a następnie zwyciężyły Orła Elbląg 4:1. – Wygrana z Elblągiem napawa optymizmem. Zespół ten mocno się wzmocnił, a wygraliśmy dosyć łatwo – uważa trener Andrzej Nadolny.

Po powrocie z obozu siatkarki udały się do Ciechocinka, gdzie rozegrały spotkanie kontrolne z pierwszoligowymi Budowlanymi Toruń. Przegrały go 1:5. Nietypowy jak na siatkówkę wynik jest efektem umowy, jaką zawarli między sobą Mariusz Soja i Andrzej Nadolny. Ogólnie jestem zadowolony ze wszystkich sparingów. Co prawda gra była nierówna, zdarzały się przestoje, ale to normalne na tym etapie przygotowań i przy tak dużych zmianach w składzie.Obecnie „jokerki” trenują w swojej hali. Przed sezonem wezmą jeszcze udział w trzech turniejach: w Szczecinie, Świeciu i Warszawie.

Zawodniczki Orła Elbląg ciężko pracują na zgrupowaniu w Morągu

Bardzo intensywne przygotowania trwają także w wymienionej już wcześniej drużynie Orła Elbląg. Zawodniczki tego klubu od 13 sierpnia trenują na obiektach hali MOSiR w Morągu. – W składzie naszej drużyny, jaka wyjechała na zgrupowanie, znalazły się wszystkie zawodniczki, które na co dzień trenują z pierwszą drużyną E.Leclerc Orzeł – mówi trener elbląskiego zespołu Andrzej Jewniewicz.

– Przed wyjazdem zapowiadałem ciężką pracę i w pełni założenia te realizujemy – informuje trener Jewniewicz. – Każdego dnia odbywają się trzy treningi. Jeden w godzinach przedpołudniowych, drugi po południu i ostatni wieczorem. W pierwszej odsłonie zgrupowania pracowaliśmy nad cechami motorycznymi, takimi jak: siła, wytrzymałość, szybkość i skoczność. Teraz pracujemy dużo z piłkami nad taktyką oraz techniką. Od samego początku zajęcia są ciężkie, ale nikt nie narzeka, a każdy taki trening może tylko dać pozytywne efekty w późniejszym czasie.

Przebywając na zgrupowaniu, elbląskie siatkarki rozegrały wspomniany już wcześniej sparing z Jokerem Świecie. Pomimo niekorzystnego wyniku osoby związane z Orłem Elbląg zauważają, iż sparing napawa optymizmem – podkreślają one, iż we wszystkich setach gra była wyrównana, a o zwycięstwie decydowały końcówki setów (co ciekawe, inaczej przedstawia to druga strona). Od 27 sierpnia Orzeł będzie trenował w hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu. Z kolei w dniach 31.08-2.09 wyjedzie na 3-dniowe zgrupowanie do Stężycy – treningi przeplatane będą dwoma spotkaniami kontrolnymi z I-ligowym Jadarem Stężyca. Tydzień później drużyna wystąpi na turnieju w Świeciu z miejscowym Jokerem, Piastem Szczecin, Jadarem Stężyca oraz Budowlanymi Toruń.

Kibice poznali skład PLKS Pszczyna oraz najbliższe plany sparingowe

Tymczasem klub z Pszczyny wchodzi w być może najważniejszą fazę przygotowań do rozgrywek – fazę spotkań kontrolnych. Jak informuje klub, w piątek w hali POSiR w Pszczynie odbędzie się kolejny sparing z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Przebywające na obozie przygotowawczym w Węgierskiej Górce siatkarski AZS WSBiP KSZO miały okazje zmierzyć się już z zespołem spadkowicza z I ligi. Pięciosetowe spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem pszczynianek. Piątkowe spotkanie będzie zatem szansą na rewanż. Dodatkowo włodarze zapowiedzieli, iż drużyna stoczy także pojedynek z reprezentacją Szwecji. Przy okazji przedstawiania informacji o zbliżających się planach sparingowych oficjalnie ogłoszono  skompletowany skład na przyszły sezon rozgrywek.

Skład PLKS-u Pszczyna na sezon 2012/2013:
Katarzyna Boroń, Aleksandra Filip (rozgrywające), Marta Kędzia (libero), Katarzyna Bartlak, Paulina Dyc, Katarzyna Madejska, Agnieszka Mitręga, Angelika Strządała, Sandra Szczygioł, Angelika Wardęga (skrzydłowe), Sandra Osuchowska, Joanna Pyrek, Agata Turbak (środkowe).

źródło: Dziennik Elbląski, Gazeta Pomorska, sps24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved