Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Iga Chojnacka: Musimy wygrać

Iga Chojnacka: Musimy wygrać

fot. archiwum

Reprezentacja Polski juniorek po trzech zwycięstwach w II grupie mistrzostw Europy uległa dziś Rosji 1:3. Mimo tej porażki kapitan biało-czerwonych, Iga Chojnacka, stara się szukać pozytywów i nie traci nadziei na awans do półfinałów.

– Przegrałyśmy, ale nie uważam, że był to nasz najgorszy mecz na tym turnieju – powiedziała kapitan polskiego zespołu, Iga Chojnacka. Nie zagrałyśmy źle, to był dobry mecz. Może w pewnych momentach prezentowałyśmy się słabiej, ale przestoje zdarzały nam się w każdym spotkaniu. Czwarty set nam kompletnie nie wyszedł, lecz trzy poprzednie oceniam pozytywnie. W meczu z Rosją nie zrealizowaliśmy założonej taktyki. Miałyśmy dobrze zagrać zagrywką i odrzucić rywalki od siatki. Rosjanki zawsze mimo słabego procentu w przyjęciu miały dobrą skuteczność w ataku. Nasz serwis nie zrobił dziś naszym przeciwniczkom wielkiej szkody. Zagrywka nie była naszą mocną stroną, zrobiłyśmy w tym elemencie zbyt dużo błędów – dodała.

Biało-czerwone spotkanie z Rosją rozpoczęły znakomicie. Po asie serwisowym Pauliny Głaz prowadziły już 11:4, jednak nie utrzymały prowadzenia do końca partii i przegrały 22:25. – Strasznie szkoda tego pierwszego seta, bo on mógł być decydujący – przyznała Iga Chojnacka.Rosjanki zawsze grają do końca i nie raz już wychodziły z bardzo kiepskich wyników. Na przykład w meczu z Niemkami przegrywały 10:16 i wygrały. My o tym wiedziałyśmy. Wiedziałyśmy, że musimy grać do ostatniej piłki. W końcówce zrobiłyśmy dużo błędów. Ciężko mi znaleźć przyczynę porażki w tym pierwszym secie – oceniła.

Po meczu młode siatkarki odbyły rozmowę z trenerem Andrzejem Peciem dotyczącą dalszych losów naszej reprezentacji w mistrzostwach Europy. – Po meczu rozmawialiśmy z trenerem i analizowaliśmy nasze szanse na wyjście do czwórki, które są bardzo realne – powiedziała kapitan polskiej kadry. – Niestety teraz będziemy musieli obserwować również inne mecze. Oczywiście jutro musimy pokonać Niemki, ale też musimy czekać na rozstrzygnięcie meczu Rosja – Włochy. Rozmowa z trenerem nas bardzo zmotywowała. Mamy nadzieję, że ta porażka nie będzie miała jakichś większych konsekwencji dla nas i że wszystko ułoży się po naszej myśli – reprezentantka Polski nie traci optymizmu.Forma Niemek podczas mistrzostw Europy nie zachwyca, ale żadnego rywala nie można lekceważyć i do każdego meczu trzeba podejść w pełni skoncentrowanym. – Z Niemkami znamy się bardzo dobrze – powiedziała Iga Chojnacka. – To jest bardzo dobry zespół, jednak na tym turnieju nie prezentuje się najlepiej. Spotkania w Ankarze nie najlepiej im wychodzą, popełniają sporo błędów. Mam nadzieję, że jutro z nami nie zagrają meczu turnieju. Jeśli będą w takiej formie jak przez ostatnie mecze, to jest duża szansa na zwycięstwo. Koniecznie musimy wygrać. Musimy się odegrać za mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata kadetek i w końcu powalczyć o medale – dodała.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved