Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: W Krakowie zadowoleni z dotychczasowych przygotowań

I liga: W Krakowie zadowoleni z dotychczasowych przygotowań

fot. archiwum

Zawodniczki drużyny Armatura Eliteski AZS UE Kraków wróciły niedawno z dziewięciodniowego obozu przygotowującego, który odbywał się w stolicy Tatr. Teraz przed siatkarkami kolejny etap przygotowań - seria spotkań kontrolnych.

W sobotę zespół Armatura Eliteski AZS UE Kraków wrócił ze zgrupowania przygotowującego do nadchodzącego sezonu. Pomimo zatrucia pokarmowego, które dotknęło drużynę dzień przed wyjazdem, sztab szkoleniowy był bardzo zadowolony z pracy wykonanej w Zakopanem. Siatkarki oprócz zajęć na sali i siłowni odbyły także dwie „wycieczki”. W ramach jednej jednostki treningowej dwukrotnie weszły na Nosal, a na zakończenie obozu zdobyły Kasprowy Wierch, „zaliczając po drodze” Pośrednią Turnię (2128 m n.p.m.). Podczas obozu dziewczyny zadecydowały też, z jakimi numerami będą grać w przyszłym sezonie.

W piątek drużyna rozpocznie serię gier sparingowych, które będą ostatnim etapem przygotowań do sezonu 2012/2013. Pierwszym przeciwnikiem będzie białoruski zespół z Baranowicz, który obecnie przebywa w Polsce na zgrupowaniu. Mecz odbędzie się w Nowym Sączu. Od wtorku do czwartku (28-30.08.) krakowianki wezmą udział w Mistrzostwach Polski Klubów AZS, które rozgrywane będą w Krakowie (turniej siatkówki kobiet w hali Politechniki Krakowskiej przy ul. Kamiennej). W wyniku wycofania się z imprezy zespołu AZS AWF/UKSW Warszawa zmianie uległ plan turnieju. Sześć drużyn zostanie podzielone na dwie 3-zespołowe grupy. Najlepsze dwie z każdej utworzą pary półfinałowe.

We wrześniu ekonomistki wystąpią w prestiżowym Fakro Cup o Puchar Ziemi Gorlickiej oraz w Turnieju o Srebrną Siatkę organizowanym przez Wisłę Kraków. Oprócz tego planowane są jeszcze pojedyncze gry sparingowe. Sezon ligowy ekonomistki rozpoczną 29 września wyjazdowym meczem w Warszawie.źródło: armatura-eliteski-azs-uek.pl, inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved