Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Srecko Lisinać: AZS to doskonałe miejsce dla młodych zawodników

Srecko Lisinać: AZS to doskonałe miejsce dla młodych zawodników

fot. archiwum

Dwudziestoletni Serb w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy AZS-u Częstochowa. - Uważam, że stać nas na wiele - przyznał Srecko Lisinać. Środkowy został wypożyczony przez częstochowian ze Skry Bełchatów.

Na podstawie tego, co zauważyłem, mogę powiedzieć, że polska liga jest jedną z najlepszych. Dlatego też zdecydowałem się tutaj grać. Wydaje mi się, że pod względem poziomu rozgrywek po lidze rosyjskiej i włoskiej polska liga zajmuje trzecie miejsce – ocenił w rozmowie z oficjalną stroną klubu Srecko Lisinać, który mimo młodego wieku pojawiał się już w reprezentacji Serbii, m.in. podczas tegorocznej Ligi Światowej.

Serb, pomimo że jest wypożyczony z klubu wicemistrza Polski, duże nadzieje wiąże ze swoim pobytem w Częstochowie. – Myślę, że PlusLiga, a szczególnie klub z Częstochowy, to doskonałe miejsce dla młodych zawodników, którzy mogą wiele zyskać, mając okazje trenować ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Trener również jest doskonałym fachowcem – zdradził środkowy.

Przed podpisaniem kontraktu nad Wisłą Lisinać zasięgnął opinii swoich rodaków występujących w Polsce. Barwy Skry Bełchatów reprezentuje bowiem dwóch Serbów Aleksandar Atanasijević i Konstantin Cupković.Mówili w samych superlatywach o warunkach treningowych w Polsce i poziomie rozgrywek, który jest bardzo wysoki – zdradził środkowy AZS-u. – Zdaję sobie sprawę jednocześnie, że nie jest to łatwa liga. Występuje tu przecież wielu znakomitych siatkarzy.

* Z zawodnikiem rozmawiał Adrian Heluszka.
* Cały wywiad na stronie azsczestochowa.pl

źródło: azsczestochowa.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved