Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siatkarze z Nysy przygotowują się do walki o PlusLigę

Siatkarze z Nysy przygotowują się do walki o PlusLigę

fot. archiwum

- Rozgrywki I ligi w sezonie 2012/13 na pewno będą wyrównane. Jest sześć-siedem drużyn o podobnym, mocnym potencjale - mówi trener ubiegłorocznego triumfatora zaplecza PlusLigi Jarosław Stancelewski. Będzie to jego debiut w takiej roli.

Przez dwa sezony pełnił w nyskim zespole funkcję drugiego szkoleniowca – najpierw u boku Dariusza Ratajczaka, a następnie Janusza Bułkowskiego. Teraz w Stali AZS PWSZ przejmie ster we własne ręce.

Jarosław Stancelewski jest nietuzinkową postacią w polskiej siatkówce. Urodzony 11 maja 1974 roku w Jaworze aktualny trener AZS Nysa karierę siatkarską rozpoczął w wieku 18 lat w Ikarze Legnica. W 1996 roku zdobył ze Stalą Nysa Puchar Polski, a rok później sięgnął po brązowy medal mistrzostw kraju. Następnie grał w kilku czołowych klubach Polski, m.in. Czarnych Radom i Mostostalu Azotach Kędzierzyn-Koźle, z którym zdobył dwa razy mistrzostwo PlusLigi.

W reprezentacji Polski grał m.in. w Katowicach w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, uczestniczył w mistrzostwach Europy i świata oraz Lidze Światowej. – Kontuzje przekreśliły mój dalszy udział w meczach kadry – mówi Jarosław Stancelewski.Od kilku lat związany jest z Nysą, a w klubie w przyszłym sezonie będzie również zawodnikiem. – Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy 1 sierpnia. Teraz zespół jest na obozie dochodzeniowym w Nysie. Miasto jest tak położone, że mamy obok siebie góry, plażę i dobrze wyposażony stadion. Możemy więc spokojnie z tych dobrodziejstw korzystać – mówi trener Stancelewski.

We wrześniu podopieczni trenera Stancelewskiego wezmą udział w kilku turniejach. Jeden – w dniach 22-23 – zostanie rozegrany w Nysie.

W finale play-off poprzedniego sezonu siatkarze z Nysy pokonali Cuprum Lubin. – Teraz lubinianie dokonali wzmocnień. Na pewno będzie to bardzo silny zespół – mówi Jarosław Stancelewski.

Kadra Stali AZS PWSZ Nysa: rozgrywający – Bartłomiej Matejczyk, Mateusz Biernat; atakujący – Łukasz Karpiewski, Maciej Kęsicki; środkowi – Rafał Jarząbski, Mateusz Nożewski, Jarosław Stancelewski; przyjmujący – Paweł Pietkiewicz, Szymon Piórkowski, Piotr Łuka, Szymon Biniek; libero – Krzysztof Andrzejewski.

Autor: Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved