Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przemysław Smoliński – siatkarz, widz, kibic

Przemysław Smoliński – siatkarz, widz, kibic

fot. archiwum

Dla Przemysława Smolińskiego sezon 2012/2013 będzie pierwszym w najwyższej klasie rozgrywkowej. Młody środkowy "inżynierów", który poprzednio występował na parkietach Młodej Ligi, nie ma jednak obaw. Na treningach daje z siebie wszystko.

Niedawno rozpoczęliście przygotowania do nowego sezonu. Czy – mimo codziennych treningów – znalazłeś czas, by oglądać transmisje pokazujące występy naszych siatkarzy na igrzyskach olimpijskich?

Przemysław Smoliński: Tego czasu nie było za dużo, ale starałem się znajdować go na oglądanie tych ważniejszych, zapisujących się w historii meczów, nie tylko z udziałem Polaków. Występy naszej reprezentacji zresztą na bieżąco śledzę przez cały czas.

Siatkówka to oczywiście sport drużynowy, ale czy jest ktoś, kogo byś wyróżnił? A kto zagrał zdecydowanie poniżej swojego poziomu?Indywidualnie nie chciałbym nikogo wyróżniać ani krytykować. W ćwierćfinale przeciwko Rosjanom to cała drużyna zagrała słabo. Źle zagraliśmy też z Bułgarami. Nie rozumiem również, dlaczego Polska – drużyna typowana do medalu – przegrała z raczkującą na arenie międzynarodowej Australią. Po wielkim sukcesie, jakim było zwycięstwo w Lidze Światowej, oczekiwania były bardzo duże, polska drużyna więc zawiodła.

Pozostawmy na boku siatkówkę. Czy miałeś czas, by oglądać występy zawodników w innych dyscyplinach? Czy oglądanie pozostałych konkurencji olimpijskich sprawia ci przyjemność?

W trakcie igrzysk olimpijskich staram się oglądać występy lekkoatletów, ale nie tylko. Jeśli tylko znajduję czas, dopinguję wszystkich naszych reprezentantów, którzy walczą o medale. Poza tym w sezonie czasem oglądam wybrane mecze piłki nożnej i rozgrywki NBA.

* rozmawiał Łukasz Sobolewski

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved