Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mecze z Rosjanami próbą generalną przed mistrzostwami Europy

Mecze z Rosjanami próbą generalną przed mistrzostwami Europy

fot. archiwum

Już za kilka dni rozpoczynają się mistrzostwa Europy juniorów. Formę naszych kadrowiczów w tym tygodniu dwukrotnie sprawdzili grupowi rywale biało-czerwonych - Rosjanie. W rywalizacji był remis, jednak trener Jacek Nawrocki ma powody do zadowolenia.

Przypomnijmy, że młoda ekipa Sbornej to obrońcy tytułu mistrzowskiego i przeciwnik naszych siatkarzy w grupie. Podopieczni trenera Jacka Nawrockiego grali już z Rosjanami dwukrotnie przed miesiącem, wygrywając obydwa spotkania.

W poniedziałek mieliśmy sporo dobrej siatkówki z jednej i drugiej strony. Ostatecznie to Rosjanie cieszyli się z wygranej, chociaż spotkanie było wyrównane. We wtorek zagraliśmy o wiele lepiej, trener Nawrocki jest bardzo zadowolony z tego, co pokazali zawodnicy. Mieliśmy świetny atak i obronę, fajnie wychodziło nam w bloku – jednym słowem jest dobrze na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju. Z drugiej strony nie możemy popadać w nadmierny optymizm. Wtorkowy mecz z Rosjanami był jednym z lepszych w naszym wykonaniu w ostatnim czasie – powiedział drugi trener naszej reprezentacji juniorów Maciej Zendeł.

Biało-czerwoni we wtorkowe popołudnie po obiedzie spakowali bagaże i z Cetniewa przenieśli się do Gdyni. Początek mistrzostw – już w najbliższy weekend.
Przypomnijmy, że mecze grupowe rozegrane zostaną w Gdyni i Randers. Zespoły z miejsc 5-6 zostaną wyeliminowane z rywalizacji. Pozostali będą walczyć w Gdyni o medale oraz lokaty 5-8.Polska – Rosja 2:3
(22:25, 25:17, 25:15, 21:25, 16:18)

Polska – Rosja 3:0
(25:19, 25:15, 25:14)

* Marek Kaczmarczyk (PZPS)

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved