Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mazur zagra na środku, a Ślęzak na przyjęciu w AZS KSZO

Mazur zagra na środku, a Ślęzak na przyjęciu w AZS KSZO

fot. archiwum

W niedzielę do AZS KSZO dołączyła nowa przyjmująca - Małgorzata Ślęzak. Działacze pierwszoligowca zdecydowali, że nie będą szukać trzeciej środkowej. Na tej pozycji - w miejsce Aleksandry Król - w zbliżającym się sezonie grać będzie... przyjmująca Ksenia Mazur.

Prezesi KSZO wraz ze szkoleniowcem Dariuszem Parkitnym zdecydowali, że miejsce po Aleksandrze Król, która niespodziewanie na początku sierpnia oznajmiła, że nie podpisze nowej umowy i przeniosła się do Krakowa, zajmie Ksenia Mazur.

Ksenia w juniorskich zespołach grała na pozycji środkowej. Po przejściu do seniorek również była środkową. Dopiero w Radomiu przekwalifikowano ją na przyjmującą i gdy wróciła do Ostrowca Św. po rocznym wypożyczeniu, pozostała na tej pozycji. W związku z tym doszliśmy wspólnie do wniosku, że w tej chwili łatwiej będzie z powrotem przysposobić do gry na środku Ksenię, niż znaleźć wartościową zawodniczkę na siatkarskim rynku, bo większość zawodniczek ma już podpisane kontrakty – wyjaśnia kierownik zespołu, Władysław Mazur.

Ksenia to zwinna i przede wszystkim pojętna zawodniczka. Myślę, że da radę, bo w przeszłości już grała na tej pozycji. Kwestią czasu, może miesiąca, jest, by ponownie przestawiła się na grę środkowej – dodaje trener Dariusz Parkitny.W niedzielę do trenującej w Węgierskiej Górce drużyny dołączyła 23-letnia Małgorzata Ślęzak. Nowa przyjmującą AZS WSBiP KSZO ma 178 cm wzrostu (zasięg w ataku – 286 cm, zasięg w bloku – 275 cm). Jest wychowanką Gwardii Wrocław, a przez kilka ostatnich sezonów reprezentowała Gaudię Trzebnica. Co ciekawe, już w 2008 roku była przymierzana do gry w ostrowieckim zespole przez ówczesnego trenera AZS WSBiP KSZO Krzysztofa Leszczyńskiego. Wtedy jednak nie udało się dojść z zawodniczką do porozumienia.

źródło: kszo.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved