Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Kłopoty SPS-u. Co z siatkarkami w Częstochowie?

Kłopoty SPS-u. Co z siatkarkami w Częstochowie?

fot. archiwum

Do ubiegłego sezonu w II lidze Częstochowę reprezentowały dwa kluby. Częstochowianka z powodu kłopotów finansowych zniknęła, a pozostający w rozgrywkach SPS miał łatwiej pozyskać środki. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna.

Częstochowianka wycofała się z ligi z uwagi na brak sponsorów. Przejęliśmy od niej cztery zawodniczki, moim zdaniem te, które decydowały o poziomie gry drużyny. Sądziłem, że jeżeli stworzymy mocny klub, to otrzymamy środki, które będą adekwatne do naszych możliwości i zawodniczek – przyznał w TV Orion Janusz Majkusiak, dyrektor sportowy SPS Politechniki.

Wielokrotnie pytano, po co w Częstochowie są dwa kluby, skoro można te pieniądze przeznaczyć na jeden zespół. W tym roku owszem, dostaliśmy pieniądze, ale tylko takie jak przeznaczano do tej pory na pojedyncze drużyny, czyli 24 tysiące złotych. Są to środki, które nie pozwolą nam nawet dotrwać do końca tegorocznych rozgrywek – zdradził włodarz częstochowskiego klubu.

Sytuacja finansowa klubu wydaje się być gorsza niż w poprzednich latach.  – Ze sponsorów możemy powiedzieć tylko o tych, którzy się wycofali. Prowadzimy rozmowy, być może jedna firma będzie chciała nas wesprzeć. Na razie zostaliśmy jednak tylko przy Politechnice i władzach miasta, które przekazały nam środki niepozwalające myśleć o rozwoju siatkówki – powiedział Majkusiak, który po połączeniu drużyn miał nadzieję na walkę o I ligę. 

Zawodniczki, które pozyskaliśmy, mogą zagwarantować nam nawet awans do wyższej ligi, ale wszystko na to wskazuje, że pójdziemy drogą Częstochowianki, bo przy takiej pomocy i braku zrozumienia sportu nie mamy szans – żałuje dyrektor sportowy Politechniki.

* cały wywiad z Januszem Majkusiakiem w TV Orion

źródło: inf. własna, TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved