Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski Węgiel przygotowuje się bez… rozgrywających

Jastrzębski Węgiel przygotowuje się bez… rozgrywających

fot. archiwum

Ta niecodzienna sytuacja związana jest z przygotowaniami do drugiej rundy kwalifikacji do ME, w których wezmą udział Niemiec Simon Tischer i Portugarczyk Tiago Violas. Jastrzębianie muszą więc poszukać rozgrywającego na... miesiąc.

Na zastępstwo w Jastrzębiu miał pojawić się Włoch Dante Bonifante, ale w związku z tym, że wybrał ofertę klubu z Kataru, nie będzie mógł pojawić się we wrześniu w Polsce. – Do najbliższej środy musimy znaleźć innego gracza – przyznał w „Przeglądzie Sportowym” prezes klubu Zdzisław Grodecki.

Podobny kłopot ma również Skra Bełchatów. Oprócz Słoweńca Dejana Vincicia, który do Polski przyjedzie dopiero w połowie września, z zespołem nie przebywa również pracujący z reprezentacją juniorów Jacek Nawrocki. Jeszcze nigdy nie byliśmy w sytuacji, w której nieobecny byłby nasz rozgrywający – przyznał trener bełchatowian.

Turnieje kwalifikacyjne do mistrzostw Europy odbędą się między 7 a 16 września. Do tego czasu w treningach zespołów siatkarskiej ekstraklasy zabraknie dziewięciu uczestniczących w nich zawodników. To jednak nie jedyny powód osłabienia zespołów w okresie przygotowawczym. W związku z igrzyskami w Londynie kilkunastu zawodników dopiero na początku września pojawi się w klubach.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved