Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ekstraklasa kobiet pod nowym szyldem

Ekstraklasa kobiet pod nowym szyldem

fot. archiwum

Rywalizacja najlepszych siatkarek występujących w Polsce od nowego sezonu zmieni nazwę. Ze względu na pozyskanie sponsora tytularnego PlusLiga Kobiet zmieni się więc na Orlen Ligę, która podobnie jak rozgrywki męskie, ruszy 6 października.

Rozgrywki kobiece zmieniły swoją nazwę po pięciu latach. Przez ten czas, podobnie jak i w przypadku rozgrywek męskich, ich sponsorem tytularnym był Plus. Męska ekstraklasa znana będzie pod tym samym szyldem przez kolejne cztery lata, ale kobiece zmagania przyjmą nazwę ORLEN Ligi. Zmiany to efekt porozumienia pomiędzy PZPS-em a wspomnianymi wcześniej firmami.

Siatkówka ligowa rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Jestem przekonany, że współpraca dwóch tak poważnych sponsorów może być tylko przyczynkiem do dalszego rozwoju, zarówno sportowego, jak i organizacyjno-marketingowego. Dziękuję sponsorom za podjęcie tak dobrej dla polskiej Siatkówki decyzji – przyznał Mirosław Przedpełski.

Nad całością przedsięwzięcia czuwać będzie Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A., która od 2000 r. organizuje rozgrywki ligi męskiej, a od 2005 ligi żeńskiej.źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved