Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Zakończyły się ostatnie eliminacje Projektu Plażówka 2012

Zakończyły się ostatnie eliminacje Projektu Plażówka 2012

fot. archiwum

W niedzielę na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi odbył się ostatni już turniej eliminacyjny Grand Prix MOSIR z cyklu Projekt Plażówka 2012, których organizatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

Było to już ostatnie spotkanie w tym sezonie z siatkówką plażową na obiektach MOSiR „Małachowskiego" w Łodzi. Dzięki wsparciu Dyrektora MOSiR Janusza Kopcia oraz aktywnej pracy bezpośrednich organizatorów z Działu Programowania i Realizacji Działalności Sportowej MOSiR Grażyny Ostojskiej i Jacka Wolskiego udało się zorganizować cykl czterech turniejów eliminacyjnych, w których zawodniczki i zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności z siatkówki plażowej w coraz bardziej popularnych rozgrywkach par mieszanych.

W ostatnim turnieju eliminacyjnym zwycięstwo odniosła para Patrycja Lipińska/Damian Jakiel, która w finale pewnie pokonała Agnieszkę Zielińską i Krystiana Kaczmarskiego. Udział tej drugiej pary w finale był dużym zaskoczeniem, ponieważ obydwoje grali dotychczas z innymi partnerami i nie odnosili znaczących sukcesów. Dopiero trzecie miejsce zajęła prowadząca w rankingu GP para Aleksandra Przepiórka/Konrad Biernacki, która w walce o brązowy medal dość łatwo pokonała Monikę Chmiel i Jakuba Sobolewskiego.

W rankingu Projektu Plażówki 2012 wśród mężczyzn mała zmiana – na trzeciej pozycji Krzysztof Kłaczek, który wyprzedził Macieja Biernata. Prowadzi niezmiennie Konrad Biernacki, który kolejny raz powiększył swoją przewagę nad goniącymi go rywalami.Wśród kobiet bez zmian – na pozycji liderki Martyna Witkowska, choć druga w kolejności Anna Kurzdym zmniejszyła stratę do prowadzącej i ma do odrobienia już niecałe 150 punktów.

Projekt Plażówka 2012 wchodzi w niezwykle ciekawy etap. W ubiegłym tygodniu odbyły się Finały Pucharu Manufaktury Kobiet, w którym sensacyjnie zwyciężyła para Daria Nowogórska/Marta Raźniewska. Za tydzień w sobotę 25.08 finał o Puchar Manufaktury Mężczyzn, dzień później Finał GP MOSiR Par Mieszanych, który rozegrany zostanie wyjątkowo w Manufakturze, a za trzy tygodnie XVI Finał Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi, który będzie jednocześnie podsumowaniem trzymiesięcznych zmagań siatkarek i siatkarzy plażowych z naszego miasta i województwa.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved