Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorek, gr. II: Rosjanki i Włoszki bogatsze o 3 punkty

ME juniorek, gr. II: Rosjanki i Włoszki bogatsze o 3 punkty

Siatkarki reprezentacji Rosji bez większych problemów uporały się z Czeszkami w meczu trzeciej kolejki rozgrywanych w Ankarze mistrzostw Europy juniorek. W ostatnim meczu tej kolejki "polskiej" grupy Włoszki po czterech setach pokonały ekipę z Niemiec.

Rosjanki swoje trzecie zwycięstwo w turnieju na koncie zapisały bez większego wysiłku. Mecz był niewątpliwie popisem dwóch rosyjskich siatkarek, które łącznie dla swojej drużyny zdobyły aż 28 punktów (Woronkowa 15 oczek i Uattara 13).

Po gładkiej przegranej w pierwszym secie (18:25), Czeszki podjęły dzielną walkę w drugiej odsłonie. Pomimo początkowej dominacji Rosjanek na parkiecie w Ankarze, reprezentantki Czech zdołały odrobić pięciopunktową stratę, ale na końcówkę partii zabrakło już sił i pomysłów na niezwykle skuteczne rywalki. Ostatnie akcje należały już tylko i wyłącznie do Rosjanek, które wygrały set numer 2 25:21.

W trzeciej odsłonie Czeszki nie potrafiły się już podnieść po przegranych w dwóch pierwszych partiach. Dominacja młodych Rosjanek z każdą kolejną piłką stawała się coraz bardziej wyraźna. Ostatni set, który w żargonie piłkarskim można by nazwać grą tylko „do jednej bramki”, zakończył się wynikiem 25:14.

Czechy – Rosja 0:3
(18:25, 21:25, 14:25)

Czechy: Nalezkova (7), Melicharova (3), Kurkova (2), Trnkova (8), Zemanova (6), Mlejnkova (10), Peskova (libero) oraz Pospisilova, Herbockova i Patockova
Rosja: Woronkowa (15), Fetisowa, Lunewa (8), Uattara (13), Nowik (4), Ilczenko (11), Bibina (libero) oraz Barczuk (5) i Woronowa

W ostatnim meczu trzeciej kolejki „polskiej” grupy Włoszki w czterech setach pokonały reprezentację naszych zachodnich sąsiadów. Przed tym spotkaniem oba zespoły miały na swoim koncie po jednym zwycięstwie. Wygrana pozwalała więc zbliżyć się do stanowiących czołówkę tabeli z kompletem punktów Rosjanek i Polek.

Od samego początku z presją związaną z takim właśnie układem tabeli lepiej radziły sobie siatkarki z Włoch. To one pierwszą partię na swoje konto zapisały z wynikiem 25:19, a set numer dwa z jeszcze bardziej znaczącą przewagą 25:16.

W trzeciej odsłonie do gry powróciły podopieczne trenera Hana Abinnga. Niemki nie pozwoliły wyraźnie lepszym dziś rywalkom na zwycięstwo w trzech setach, jednak jak się okazało, wygrana 25:18 w partii trzeciej jedynie odwlekła nieco moment egzekucji wyroku.

Po 99 minutach spędzonych na parkiecie Włoszki zakończyły na swoją korzyść set czwarty 25:21 i całe spotkanie 3:1.

Włochy – Niemcy 3:1
(25:19, 25:16, 18:25, 25:21)

Włochy: Perinelli (18), Recine (1), Fiesoli (16), Chirichella (10), Bonifacio (9), Sylla (14), Bruno (libero) oraz Carraro i Spirito (1)
Niemcy: Barber (7), Gryka (3), Izquierdo (15), Schwertmann (4), Langgemach (9), Aulenbrock (16), Stock (libero) oraz Stigrot, Wessely i Ossowski (2)