Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Konarski: Tam pracuje się na najwyższych obrotach

Dawid Konarski: Tam pracuje się na najwyższych obrotach

fot. Cezary Makarewicz

Dawid Konarski ma za sobą pierwsze wakacje spędzone wraz z reprezentacją Polski seniorów. 23-letni atakujący Delecty Bydgoszcz nie przebił się jednak do pierwszej dwunastki. - Trener Anastasi miał swoją wizję - przyznał na oficjalnej stronie klubu.

Dla atakującego piątej ekipy poprzedniego sezonu mijające wakacje były niezwykłe pod dwoma względami. – Po raz pierwszy miałem okazję trenować z kadrą naszej pierwszej reprezentacji, a pod koniec czerwca własny ślub – wylicza Dawid Konarski.Na pewno były to szczególne wakacje, które zleciały bardzo szybko, z tego względu, że 24 kwietnia kończyliśmy sezon, a już 27 kwietnia meldowaliśmy się w Spale, więc bardzo szybko to zleciało. Potem już treningi, trochę przygotowań do ślubu, ślub i już jestem tutaj z powrotem. Na pewno był to taki specjalny okres – podkreśla.

23-letni wychowanek bydgoskiego Chemika zaznacza, że w okresie w wakacyjnym szczególne znaczenie miały dla niego zajęcia prowadzone pod okiem Andrei Anastasiego.Na pewno dodały mi pewności siebie. Treningi nie różnią się praktycznie niczym od tych naszych w klubie, ale jest trochę inna atmosfera i takie też inne podejście do tych treningów. Gra się jednak z orzełkiem na piersi i każdy ma cel, który chce osiągnąć. Treningi są na najwyższym poziomie, bo po jednej i po drugiej stronie siatki są zawodnicy najlepsi na swoich pozycjach (…) Tam pracuje się cały czas na najwyższych obrotach, na najlepszym poziomie, także na pewno coś z tego wyniosłem – twierdzi Konarski.

Atakujący Delecty nie znalazł jednak uznania w oczach szkoleniowca reprezentacji, który na jego pozycji miał pewniaków: Zbigniewa Bartmana i Jakuba Jarosza.Trener Anastasi miał swoją wizję, którą zapewne miał już też w zeszłym roku i ona mu wypaliła. Zajęli drugie miejsce w Pucharze Świata i tym chłopaki zasłużyli sobie, żeby jechać na te igrzyska. Później, w Lidze Światowej, potwierdzili, że są w dobrej formie i ta ekipa, która jest, jest wystarczająca. Także trudno powiedzieć, że trener szukał jakichś zmian czy rywalizacji. Po prostu takiej nie było. Zabrał tych, którzy według niego byli w tym momencie najlepsi – uważa Konarski.źródło: delectabydgoszcz.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved