Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Amatorskie Mistrzostwa Pomorza Lekarzy w Gdańsku

Amatorskie Mistrzostwa Pomorza Lekarzy w Gdańsku

fot. archiwum

Podobnie jak przed rokiem, w ostatnią niedzielę sezonu plażowego, 26 sierpnia, na gdańskiej plaży rozegrane zostaną III Amatorskie Mistrzostwa Pomorza w Siatkówce Plażowej Lekarzy. W rywalizacji na piasku zmierzą się specjaliści różnych dziedzin oraz dentyści.

W turnieju mogą wziąć udział wszyscy lekarze, lekarze dentyści oraz studenci ostatnich lat studiów medycznych z całej Polski wraz z rodzinami.

Przewidziano rozgrywki w dwóch grupach zaawansowania: kategorii „Open" oraz „Dla początkujących" siatkarzy, którzy chcą spróbować swoich sił na piaszczystych boiskach.

W ubiegłym sezonie w turnieju głównym bezkonkurencyjni okazali się srebrni medaliści z roku 2010 – Mateusz Koberda i Łukasz Skorupa, reprezentujący Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. W meczu finałowym pokonali oni 21:16 doświadczoną parę Jarosław Dębniak/Przemysław Koberda. Zwycięzcy w całym turnieju nie przegrali ani jednego seta. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została dwójka Stefański/Kłudkowski.W kategorii początkujących rywalizowały cztery drużyny. Dla większości zawodników biorących udział w tym turnieju był to pierwszy występ w zawodach siatkówki plażowej, a gra na boiskach pod czujnym okiem sędziów Polskiego Związku Piłki Siatkowej na pewno dodawała emocji do tej rywalizacji. Najlepsza wśród „amatorów" okazała się rodzinna para Michał i Łukasz Skorupa, w składzie której znalazł się najmłodszy, bo zaledwie piętnastoletni zawodnik turnieju.

Początek rozgrywek w niedzielę, 26 sierpnia, o godz. 10:30 na boiskach rozstawionych na plaży w Gdańsku-Brzeźnie po zachodniej stronie molo.

Zobacz więcej:
Szczegółowe informacje dotyczące turnieju na stronie organizatorów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved