Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > ME U-20: Polska para ma już brąz, kolejna ma srebro

ME U-20: Polska para ma już brąz, kolejna ma srebro

Polska para Bryl/Kaczmarek dotarła aż do finału i zdobyła srebro trwających w Austrii mistrzostw Europy w plażówce do lat 20. W półfinale po bratobójczym boju pokonała swoich kolegów, Rudola i Kosiaka, którzy później wywalczyli brązowy medal.

Maciej Kosiak i Maciej Rudol w grupie odnieśli komplet trzech zwycięstw, pokonując bez straty seta kolejno pary z Portugalii, Włoch i Czech. Para Bryl/Kaczmarek natomiast rozpoczęła zawody od porażki z parą łotewską, potem nie pozwoliła wygrać seta zespołom z Białorusi i Ukrainy. W fazie pucharowej Kosiak i Rudol pokonali najpierw parę chorwacką, a następnie włoską. W trzeciej rundzie musieli uznać jednak wyższość najwyżej rozstawionej pary Winter/Petutschnig. Do półfinału przebili się, grając po drugiej stronie turniejowej drabinki i wygrali spotkanie z parą z Rosji. Bryl i Kaczmarek w fazie pucharowej kroczyli od wygranej do wygranej, pokonując kolejno Austriaków, Norwegów i Niemców.

W półfinale doszło do bratobójczego boju par polskich. Bryl i Kaczmarek narzucili swoim kolegom swój rytm, swoje warunki i kontrolowali wydarzenia na boisku. Kosiak i Rudol robili, co mogli, ale nie byli w stanie przeciwstawić się swoim przeciwnikom. Porażkę powetowali sobie jednak później, wygrywając mecz o brązowy medal.

półfinał:
Bryl/Kaczmarek POL [20]  –  Kosiak/Rudol POL [2] 2:0

(21:16, 21:16)

Polska para z racji rozstawienia była faworytem pojedynku ze Szwajcarami, którzy po porażce w pierwszej rundzie fazy pucharowej, grając po drugiej stronie, przebili się do półfinału. Biało-czerwoni już od początku pojedynku narzucili swój styl gry i zupełnie zdominowali boiskowe wydarzenia w premierowej odsłonie. Szwajcarzy jednak się nie poddawali i w drugim secie podjęli walkę. Maciej Kosiak i Maciej Rudol w odpowiednim momencie wrzucili jednak wyższy bieg i po 33 minutach gry mogli świętować zdobycie brązowego medalu.

o 3. miejsce:
Lerch/Lerch SUI [16]  – Kosiak/Rudol POL [2] 0:2

(11:21, 18:21)

Austriacy rozpoczęli to spotkanie bardzo dobrze, od prowadzenia 4:1 i spokojnie kontrolowali to, co się działo na boisku. W pewnym momencie Bryl i Kaczmarek zaczęli odrabiać straty (8:9). Kilka minut później Austriacy prowadzili jednak już różnicą trzech oczek (15:12) i sukcesywnie powiększali przewagę, grając bardzo pewnie (18:13) i do końca seta pozwolili polskiej parze zdobyć zaledwie punkt.

Z równie dużym animuszem co faworyci gospodarzy zaczęli mecz, set numer dwa rozpoczęli Polacy (4:2). Przez długi czas utrzymywali oni swoje prowadzenie, a nawet powiększyli je do trzech oczek, grali na dużym poziomie koncentracji i nie pozwalali rywalom na odrobienie strat. W końcówce jeszcze mocniej podkręcili tempo i tym samym doprowadzili do tie-breaka.

Rozpoczęli go od prowadzenia 3:0 i o czas poprosili młodzi Austriacy. Michał Bryl i Sebastian Kaczmarek stracili jednak swoje prowadzenie i wkrótce przegrywali już 4:5, ale udany blok pozwolił im wyjść na prowadzenie 6:5. Zacięta walka trwała w najlepsze, prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Wkrótce jednak gospodarze wypracowali sobie dwupunktową przewagę (8:6) i wyraźnie nabrali wiatru w żagle. Nie pozwolili polskiej parze na odrobienie strat i sięgnęli po złoty medal.