Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > ME juniorek, gr. II: Rosjanki triumfują po raz drugi, Niemki – pierwszy

ME juniorek, gr. II: Rosjanki triumfują po raz drugi, Niemki – pierwszy

Drugie zwycięstwo w juniorskich mistrzostwach Europy odniosła reprezentacja Rosji. W niedzielę młode siatkarki Sbornej pokonały swoje koleżanki z Belgii. Po pierwszym secie przegranym przez Niemki, w kolejnych niemal zmiażdżyły Czeszki.

Faworytkami tego spotkania były Rosjanki. Jednak w pierwszym secie Bułgaria postawiła twarde warunki rywalkom. Przy stanie 6:2 dla Rosji o czas poprosił Radoslaw Bakardzhiew (szkoleniowiec Bułgarii) i jego podopieczne odrobiły straty (8:7). Jednak po dwóch asach serwisowych Eleny Nowik Rosja ponownie wyszła na prowadzenie. Siatkarki Bułgarii nie poddały się, dzięki atakom Gergany Dimitrowej przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kolejne partie to dominacja siatkarek Sbornej, mimo iż na początku drugiego seta mogło się wydawać, że rosyjskiej drużynie brakuje sił i determinacji. Nic bardziej mylnego, siatkarki szybko wróciły do swojej normalnej dyspozycji i zwyciężyły w trzech kolejnych partiach. Ksenia Ilczenko zdobyła 20 punktów, w tym wykonała 5 asów serwisowych. Pomogła jej Irina Woronkowa, która zdobyła 19 oczek.

Rosja  – Bułgaria 3:1
(21:25, 25:16, 25:15, 25:16)

Rosja: Woronkowa (19), Nikołajewa (2), Fietisowa (9), Lunewa (3), Nowik (3), Ilczenko (20), Bibina (libero) oraz Romanowa (4), Uattara (11), Barczuk, Gonczarowa (6) i Woronowa
Bułgaria: Dimitrowa G. (15), Dimowa (8), Dimitrowa S. (7), Barakowa (6), Grigorowa (5), Todorowa (10), Kansazowa (libero) oraz Goczewa (2), Andrejewa, Gunczewa i Paskowa (1)

Niemki zaczęły dobrze grać od pierwszej przerwy technicznej. Jednak nasze południowe sąsiadki doprowadziły do remisu, głównie dzięki środkowej Katerinie Zemanovej. Czeszki stoczyły heroiczną walkę w pierwszym secie, która przyniosła zwycięstwo na przewagi 27:25. W drugiej partii Niemki narzuciły swój styl gry, Czeszki nie potrafiły odpowiedzieć na ataki dobrze dysponowanej Lisy Izquierdo (25:16). Trzeci set również należał do Niemek, zaczęły od prowadzenia 8:0. Czeszki nie potrafiły odczytać gry Magdaleny Gryki i uległy aż 12:25. W czwartym secie obraz gry nie uległ zmianie, Niemki kontrolowały przebieg spotkania i ostatecznie wygrały 25:18 i całe spotkanie 3:1.

Niemcy – Czechy 3:1
(25:27, 25:16, 25:12, 25:18)

Niemcy: Barber (9), Gryka (7), Izquierdo (25), Schwertmann (7), Langgemach (12), Aulenbrock (5), Stok (libero) oraz Lippmann, Stigrot (3), Wessely i Ossowski (8)
Czechy: Melicharova (6), Kubickova (5), Kurkova (2), Trnkova (11), Zemanova (12), Mlejnkova (8), Peskoa (libero) oraz Pospisilova, Nalezkova (1), Simanowa (2) i Patockova (2)