Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME juniorek, gr. II: Polki pokonały wicemistrzynie Europy

ME juniorek, gr. II: Polki pokonały wicemistrzynie Europy

Bardzo cenne zwycięstwo odniosły podopieczne Andrzeja Pecia na mistrzostwach Europy juniorek. Polki w trzech setach pokonały reprezentację Włoch, która na Starym Kontynencie w 2011 roku sięgnęła po srebro w kategorii kadetek.

Polki udanie rozpoczęły pierwszą odsłonę pojedynku, szybko wychodząc na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Przy stanie 6:3 jednak Włoszki zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do wyniku 6:5. Na pierwszej przerwie technicznej górą wciąż były biało-czerwone, które wygrywały 8:6. Po powrocie zespołów na parkiet przewaga polskich siatkarek zaczęła wzrastać i na kolejnej regulaminowej przerwie w secie była już czteropunktowa (16:12). Po wznowieniu gry łupem Polek padły dwie kolejne akcje i tym samym wyprzedzały one zawodniczki z Italii o aż sześć oczek (18:12). Prowadzenie to jednak wkrótce zaczęło topnieć. Włoszki bowiem najpierw zbliżyły się do rywalek na trzy oczka (17:20, 19:22), a chwilę potem przegrywały już tylko jednym punktem (21:22). O czas poprosił wtedy szkoleniowiec reprezentacji Polski, Andrzej Peć. Parę minut później jednak był już remis 23:23. Walka zaczęła toczyć się punkt za punkt, a o wygranej w secie zadecydowała gra na przewagi. Z zaciętej końcówki zwycięsko wyszły biało-czerwone, które triumfowały 27:25.

Drugą partię od wysokiego prowadzenia rozpoczęły Polki. Do pierwszej przerwy technicznej to one dyktowały warunki na boisku, pozwalając przeciwniczkom na zdobycie tylko jednego punktu (8:1). Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Włoszki próbowały co prawda zniwelować przewagę polskiej ekipy, zbliżając się do niej na cztery oczka (10:14), ale podczas drugiej przerwy technicznej znów wysoko przegrywały (10:16). Po powrocie na parkiet sześciopunktowe prowadzenie Polek ponownie na moment stopniało – do trzech, a następnie dwóch oczek (16:13, 17:15). Po chwili jednak inicjatywa znów była po stronie podopiecznych trenera Pecia, które odskoczyły reprezentantkom Italii na pięć punktów (20:15). W końcówce biało-czerwone jeszcze powiększyły swoją przewagę i przy stanie 24:17 miały pierwszą piłkę setową. Ostatecznie zakończyły one partię za czwartym podejściem, wygrywając ją 25:20.

Trzecią odsłonę pojedynku niespodziewanie lepiej rozpoczęły wicemistrzynie Europy, które szybko odskoczyły Polkom na dwa oczka (3:1). Te jednak równie szybko doprowadziły do remisu po 4, a gra zaczęła toczyć się punkt za punkt. Na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy minimalnej przewadze Włoszek (8:7). Po przerwie, do stanu 10:10, trwała zacięta wymiana ciosów. Wówczas na prowadzenie zaczęły wychodzić Polki, a przy wyniku 13:10 o czas poprosił trener reprezentacji Włoch, Marco Mencarelli. Po wznowieniu gry przewaga biało-czerwonych jeszcze wzrosła i na drugiej przerwie technicznej była już czteropunktowa (16:12). Po powrocie na parkiet Włoszki zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do wyniku 16:15. Polskie siatkarki nie dały jednak wybić się z rytmu i chwilę potem zdobyły sześć kolejnych punktów, wychodząc tym samym na wysokie prowadzenie 22:15. Tak znacznej przewagi Polki nie oddały już do końca seta, wygrywając go pewnie, 25:20, a całe spotkanie 3:0.

Polska – Włochy 3:0
(27:25, 25:20, 25:20)

Polska: Gajewska (4), Wójcik (2), Kąkolewska (14), Chojnacka (7), Twardowska (1), Janicka (10), Korabiec (libero) oraz Głaz (10) i Strózik
Włochy: Fiesoli (7), Bonifacio (3), Perinelli (11), Sylla (1), Chirichella (11), Recine (1), Bruno (libero) oraz Spirito (3), Villani (7), Carraro (1), Maruotti (2) i Melandri (2)