Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > ME juniorek, gr. I: Belgia, Turcja i Serbia wygrywają w drugim dniu

ME juniorek, gr. I: Belgia, Turcja i Serbia wygrywają w drugim dniu

Młode siatkarki reprezentacji Belgii nie miały większych problemów z pokonaniem rówieśniczek ze Słowacji. Cały mecz trwał trzy sety. Podobnie wyglądało spotkanie między Serbią a  Słowenią.  Natomiast Turczynki  w czterech setach pokonały Francuzki.

Już na początku spotkania Belgijki wyszły na jedno-, dwupunktowe prowadzenie. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już 8:4 i stale powiększały swoją przewagę (10:5, 12:6). W tym momencie o czas poprosiła Eva Kosekova, jednak niewiele on pomógł, ponieważ Belgia utrzymywała swoją przewagę. Dobrze dysponowana była Celine van Gestel, która w całym spotkaniu zapisała na swoim koncie 17 oczek. W końcówce Belgijki jeszcze powiększyły przewagę i wygrały 25:18.

Kolejna odsłona to ponownie dobra gra młodych reprezentantek Belgii, szybko wyszły na prowadzenie 4:0 i kontrolowały przebieg spotkania (10:5). Objęły najwyższe prowadzenie w tej części gry – 13:7 – i coś się zepsuło. Słowaczki wykorzystały przestój przeciwniczek i doprowadziły do remisu po 14. Na drugiej przerwie technicznej Belgijki prowadziły 16:15. Po niej odskoczyły rywalkom na pięć punktów (19:14) i spokojnie dowiozły przewagę do końca, wygrywając 25:22.

Kolejna partia była najbardziej wyrównana ze wszystkich, nawet Słowaczki wyszły pierwszy raz na prowadzenie w tym meczu (4:3). Na pierwszą przerwę techniczną Belgia schodziła z dwupunktową przewagą. Podopieczne Julien van de Vyver dorzuciły jeszcze kilka punktów (13:7). Jednak Słowaczki nie poddały się, odrobiły straty i doprowadziły do remisu po 14. Gra się wyrównała, ale tylko na chwilę. Belgijki ponownie odskoczyły na kilka punktów (22:16) i utrzymały przewagę już do końca spotkania.

Belgia – Słowacja 3:0
(25:18, 25:22, 25:18)

Belgia: Divoux (6), Hervent (2), van Gestel (17), Coppens (8), Cianci (6), Wittock (9), Ruysschaert (libero) oraz van Cleemputte, Goliat i Hawinkel (3)
Słowacja: Kosekova (2), Pistelakoa (9), Rehakova (1), Medvecka (1), Strbova (10), Stumpelova (3), Dolejazova (libero) oraz Miksikova (8), Zackova i Grolmusova (2)

Mimo porażki Francuzki pokazały się z dobrej strony, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. Jednak ton grze narzuciły Turczynki, które prowadziły 21:15, 24:20. Dopiero w tym momencie siatkarki z Francji obudziły się, obroniły cztery piłki setowe i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę (26:24). Wygrały nie tylko dzięki dobrej organizacji gry, ale także gigantycznemu duchowi walki. W drugiej partii Turczynki zaczęły regularnie i mocno serwować, jednak podopieczne Jacquesa Berauda dzielnie walczyły, ale zabrakło niewiele i uległy 22:25. W kolejnych dwóch setach Turcja niemal zmiażdżyła rywalki, wygrała kolejno do 15 i 16. – Na początku naszą zaletą było to, że przegrywaliśmy i udało nam się wybronić cztery piłki setowe i wygrać. W trzeciej i czwartej partii Turcja mocno zagrywała i mieliśmy ogromne problemy w przyjęciu – podsumował trener reprezentacji Francji Jacques Beraud.

Turcja – Francja 3:1
(24:26, 25:22, 25:15, 25:16)

Turcja: Carikoglu (13), Akin (3), Akman (8), Ercan (13), Aktas (16), Kalac (17), Bagci (libero) oraz Hocaoglu (1) i Marangoz
Francja: Nowak (13), Martin (7), Zongo (9), Fedele (1), Martin (1), Ngeleka Wa Kundinga (8), Menet-Haure (libero) oraz Steuperaert (9), Oliveira-Souza (2), Drouet (1) i Giardino

Serbki w 73 minuty pokonały Słowenię, mecz był jednostronnym widowiskiem. Podopieczne Ratko Pavlicevicia przegrywały 9:11, a po chwili na tablicy widniał wynik 17:11. Serbki nie grały najlepiej, ale to, co prezentowały, wystarczyło, by pokonać rywalki. W kolejnej partii Serbia dominowała (12:2). Słowenki nie potrafiły się przeciwstawić dobrze dysponowanym rywalkom i przegrały 14:25. Natasa Cikiriz po dwóch setach miała na swoim koncie aż 11 bloków. W trzeciej partii Słowenki złapały drugi oddech, prowadziły 16:12, jednak rywalki szybko doprowadziły do remisu i objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca (25:21). To było drugie zwycięstwo Serbek w Ankarze. – Dziś zagraliśmy dobrze blokiem. Jednak musimy poprawić nasz ogólny poziom gry, wszystkie elementy muszą być na wysokim poziomie, a nie tylko jeden z nich – podsumował Ratko Pavlicevic, szkoleniowiec Serbii.

Serbia – Słowenia 3:0
(25:18, 25:14, 25:21)

Serbia: Popović (8), Trnic (10), Cikiriz (16), Busa (7), Mirković (2), Lukić (6), Dragunitović (libero) oraz Canak
Słowenia: Blagne (8), Kucej (6), Najdic, Planinsec (3), Scuka (6), Mlakar (10), Kušac (libero) oraz Mori (4), Kolbl, Petranovic i Lucas