Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mazury Grand Slam: Finał dla Plavinsa i Smedinsa

Mazury Grand Slam: Finał dla Plavinsa i Smedinsa

Historyczny złoty medal turnieju Grand Slam w Starych Jabłonkach zdobyła łotewska para Plavins / Smedins, która w finale wygrała z duetem z Austrii Doppler / Horst w dwóch setach.  Spotkanie to zakończyło turniej na Mazurach.

Spotkanie o złoty medal turnieju w Starych Jabłonkach rozpoczęło się po myśli Austriaków, którzy objęli dwupunktowe prowadzenie (2:0). Rywale szybko doprowadzili do remisu, ale duet Doppler/Horst ponownie odskoczył na kilka punktów. Tym razem ich przewaga sięgnęła pięciu „oczek" (11:6). To był jeden z ostatnich pozytywnych momentów dla reprezentantów Austrii w premierowej odsłonie meczu. Łotysze znacznie poprawili grę w ataku, co zaowocowało szybkim doprowadzeniem do remisu (11:11). W końcówce partii brązowi medaliści igrzysk olimpijskich w Londynie uzyskali zdecydowaną przewagę. Po bloku Martinsa Plavinsa prowadzili 18:15, aby ostatecznie wygrać inauguracyjną partię 21:19.

Drugi set rozpoczął się lepiej dla siatkarzy z Łotwy, którzy po ataku w aut przeciwników prowadzili 6:3. Trzypunktowa przewaga duetu Plavins/Smedins utrzymywała się do stanu 10:7. Wówczas Austriacy zerwali się do odrabiania strat. Tuż przed przerwą techniczną zredukowali stratę do jednego oczka, a kilka akcji później na tablicy świetlnej był już remis (12:12). W decydującym momencie seta uaktywnił się blok reprezentantów Łotwy (18:15). Ostatecznie medaliści niedawno zakończonych igrzysk olimpijskich w Londynie wygrali drugą odsłonę meczu 22:20 i całe spotkanie 2:0. Tym samym triumfatorami turnieju Grand Slam w Starych Jabłonkach zostali Martins Plavins i Janis Smedins.

Plavins/Smedins, J. LAT [12] –  Doppler/Horst AUT [25] 2:0
(21:19, 22:20)