Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jerzy Matlak: W Rosji przejdziemy pierwszą weryfikację

Jerzy Matlak: W Rosji przejdziemy pierwszą weryfikację

fot. archiwum

Siatkarki mistrza Polski Atomu Trefla Sopot zakończyły dwutygodniowe zgrupowanie w Cetniewie. Do zespołu dołączyła już Rachel Rourke, a Erika Coimbra pojawi się na początku września. Być może do ekipy mistrzyń Polski dołączy jeszcze jedna zawodniczka.

Ostatni raz w Cetniewie byłem jakieś trzy lata temu, jeszcze z kadrą siatkarek – mówi były selekcjoner reprezentacji, Jerzy Matlak.Od tamtej pory ośrodek bardzo się zmienił. Mieliśmy świetne warunki do treningu. Specjalnie dla nas organizatorzy przygotowali boisko do siatkówki plażowej, tak abyśmy nie musieli przeciskać się między turystami na plaży nad samym morzem.

W głównej mierze sopocianki pracowały w Cetniewie nad przygotowaniem fizycznym, choć jak mówi trener Matlak, nie zabrakło też pierwszych szlifów taktyki i zgrania zespołu, który latem powstał praktycznie od zera (ze składu, który w poprzednim sezonie pod wodzą Alessandro Chiappiniego sięgnął po mistrzostwo, w Sopocie pozostały jedynie rozgrywające Izabela Bełcik i Dorota Wilk).

Średnio trenowaliśmy nawet po sześć godzin dziennie, więc dziewczyny miały co robić. Na taktykę i zgranie przyjdzie jeszcze czas. Do końca miesiąca trenujemy na własnych obiektach (w Hali 100-lecia) i na plaży. Pod koniec sierpnia wyjeżdżamy do Rosji na silnie obsadzony turniej z udziałem sześciu czołowych drużyn Superligi. Tam przejdziemy pierwszą weryfikację – mówi Matlak.Do Rosji z drużyną poleci także trenująca od dłuższego czasu w Sopocie Noris Cabrera. Kubanka kontrakt z Atomem może podpisać w każdej chwili, bo jest wolną zawodniczką. Ma też zielone światło od kubańskiej federacji, która wydaje zgodę na grę poza granicami Kuby dopiero po dwóch latach od ostatniego meczu w reprezentacji. Cabrera ma też wszystkie dokumenty potwierdzające jej status z FIVB.

Początkowo trenowała z nami zupełnie niezobowiązująco. Chciała odbudować formę, szukała nowego klubu. Z czasem jednak na treningach zaczęła prezentować się bardzo dobrze. Doszliśmy do wniosku, że pojedzie z nami do Rosji, zagra w kilku meczach i wtedy podejmiemy ostateczną decyzję, choć dużo zależy od środków finansowych. Mogę tylko powiedzieć, że w ataku prezentuje zbliżony poziom do Megan Hodge – zdradza Matlak.

* Więcej w serwisie sport.pl
* Autorem tekstu jest Maciej Korolczuk (sport.pl)

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved