Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zmiany w AZS UAM. Beniaminek I ligi w nowym składzie

Zmiany w AZS UAM. Beniaminek I ligi w nowym składzie

fot. archiwum

W poniedziałek siatkarze AZS UAM Poznań rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. W zespole doszło do sporych zmian kadrowych, ale trener Damian Lisiecki wierzy, że uda mu się zbudować drużynę, która dobrze zaprezentuje się w roli beniaminka I ligi.

Ekipę akademików opuściła czwórka zawodników podstawowego składu – Jakub Radomski, Piotr Janiak, Łukasz Murdzia, Tomasz Górski oraz drugi rozgrywający Krzysztof Zapaśnik. W Poznaniu pozostali natomiast Michał Bukowski, Krystian Pachliński, Damian Piórkowski i Adam Józefczak. Wciąż prowadzone są rozmowy kontraktowe z dotychczasowym kapitanem Bartłomiejem Wojnowskim. Wobec tak licznych ubytków trener Damian Lisiecki musiał sięgnąć po nowych graczy. Na pierwszym treningu pojawią się: atakujący Tomasz Rutecki (ostatnio Pekpol Ostrołęka) oraz reprezentant Słowacji Martin Vlk (Siatkarz Wieluń), który o miejsce na przyjęciu powalczy m.in. z Łukaszem Ożarskim (Joker Piła) i Mateuszem Mędrzykiem (Jadar Siedlce). Rywalizację na środku siatki wzmocni z kolei Dawid Wojdyński (Joker Piła). Po dwóch latach do stolicy Wielkopolski wraca libero Mateusz Radojewski, który ostatnio grał w AZS PWSZ Wałbrzych. Za rozegranie będzie odpowiadał ten, który… dał akademikom pierwszą ligę. To właśnie Tomasz Walendzik (Camper Wyszków) miał szczęśliwą rękę podczas losowania, które decydowało o występach na zapleczu ekstraklasy. Nazwisko drugiego rozgrywającego nie jest jeszcze znane.

Późno dowiedzieliśmy się, że zagramy w I lidze i dlatego na rynku transferowym nie było jakiegoś dużego wyboru. Mam nadzieję, że z zawodników, których mam, zbuduję silną ekipę. Nie tworzę zespołu gwiazd, bo na takie nas nie stać, nie jesteśmy na to zresztą gotowi organizacyjnie. Opieram się na zdolnej młodzieży i kilku doświadczonych zawodnikach. Postaram się wykrzesać z nich jak najwięcej, byśmy osiągnęli jak najwyższy poziom sportowy, który da maksymalnie dobre wyniki – obiecuje trener Lisiecki.

Więcej w serwisie:

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved