Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Z Krosna do Piły. Niezwykły awans sportowy Lucyny Borek

Z Krosna do Piły. Niezwykły awans sportowy Lucyny Borek

fot. archiwum

Lucyna Borek będzie nową libero pilskiego zespołu. Pochodząca z Krosna siatkarka do PTPS-u przeniosła się z AZS UEK. - Cieszę się, że moja praca została doceniona - przyznała siatkarka, która o miejsce w składzie będzie rywalizować z Katarzyną Wysocką.

Lucyna Borek pochodzi z Krosna. W tym rodzinnym mieście zaczęła się jej przygoda z siatkówką. Przeszła typową dla wieku młodzieżowego edukację siatkarską, aby w końcu zagrać w III lidze. Natura zdecydowała o jej pozycji na boisku. Ze 163 cm wzrostu najlepiej mogła się spełnić na parkiecie jako libero.

W sezonie 2007/2008 Karpaty Krosno awansowały do II ligi. Dwa lata gry w II lidze spowodowały, że uwagę na utalentowaną libero zwrócili działacze akademickiego AZS UEK Kraków. W ten sposób, wówczas jeszcze Lucyna Reptak – to jej panieńskie nazwisko – przeniosła się z Krosna do Krakowa, aby reprezentować barwy pierwszoligowego zespołu Eliteski Skawa AZS UEK. Już wtedy „wpadła w oko" trenerowi i działaczom PTPS. Traf chciał, że w ubiegłym sezonie w Pucharze Polski PTPS trafił na akademiczki z Krakowa. Mecz z krakowiankami upewnił trenera pilanek, że chce w swoim zespole Lucynę Borek.

Od sezonu 2012/2013 Lucyna Borek jest zawodniczką PTPS. Na pozycji libero rywalizować będzie z Katarzyną Wysocką. Awans do najwyższej klasy rozgrywek jest dla niej niezwykle ważny. – Cieszę się, że mogę spróbować swoich sił wśród najlepszych siatkarek w Polsce, że moja dotychczasowa praca została doceniona, jest to dla mnie ogromne wyzwanie.

Perspektywa współpracy w PTPS z takimi osobami jak Dorota  Świeniewicz czy Agnieszka Kosmatka była dla nowej libero dodatkowym przeżyciem. – Przed pierwszymi zajęciami miałam ogromną tremę. Pani Dorota była już bardzo doświadczoną zawodniczką i już wiele lat reprezentowała nasz kraj, kiedy ja dopiero poznawałam siatkówkę i stawiałam swoje pierwsze siatkarskie kroki. Natomiast Agnieszka jest dla mnie ikoną PTPS Piła, przykładem wspaniałej kariery i niecodziennego przywiązania do jednego klubu.Lucynie brakować będzie Krakowa, ale tylko dlatego, że ze względu na pracę został tam jej mąż. Piła swoją wielkością przypomina jej rodzinne Krosno, więc jak sądzi – nie będzie miała problemu z szybką adaptacją. Adaptacją tym szybszą, że koleżanki z nowego zespołu przyjęły ją bardzo ciepło. – Jestem pewna, że stworzymy zgrany i ciekawy zespół.

źródło: ptps.pila.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved