Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Stare Jabłonki: Sensacyjne rozstrzygnięcia w ćwierćfinałach mężczyzn

Stare Jabłonki: Sensacyjne rozstrzygnięcia w ćwierćfinałach mężczyzn

Oprócz Fijałka i Prudla z mazurskim turniejem w 1/4 finału pożegnali się również srebrni medaliści igrzysk olimpijskich w Londynie - Alison/Emmanuel. Dość niespodziewanie w półfinale znaleźli się nisko notowani Austriacy - Doppler/Horst.

Jako pierwsi do półfinału turnieju mężczyzn awansowali pogromcy Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza. Duet z Austrii Doppler/Horst w dwóch setach okazał się lepszy od reprezentantów Brazylii – Thiago/Bruno. Spotkanie nie było zaciętym widowiskiem. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej odsłonie meczu zdecydowaną przewagę na piaszczystej plaży w Starych Jabłonkach posiadali reprezentanci Starego Kontynentu. Brazylijczycy nie przypominali pary, która w pierwszych czterech pojedynkach nad jeziorem Szeląg Mały nie poniosła porażki. Tym razem to przeciwnicy z Austrii okazali się lepsi, pozwalając ugrać Canarinhos w obu setach po 16 „oczek”.

Thiago/Bruno BRA [14] – Doppler/Horst AUT [25] 0:2
(16:21, 16:21)

Drugich półfinalistów turnieju Grand Slam w Starych Jabłonkach wyłonił bratobójczy pojedynek pomiędzy duetami ze Stanów Zjednoczonych. Po przeciwnych stronach siatki stanęli Gibb/Rosenthal oraz Fuerbringer/Lucena. Niespodzianki w tym spotkaniu nie było. Spisujący się bardzo dobrze w tym sezonie Jacob Gibb i Sean Rosenthal w dwóch setach pokonali swoich rodaków i jutro walczyć będę o medale. Premierowa odsłona meczu to całkowita dominacja wyżej rozstawionego duetu. Matthew Fuerbringer i Nicholas Lucena ugrali w pierwszej partii zaledwie 12 punktów. Drugi set był już znacznie bardziej zaciętym widowiskiem. O zwycięstwie jednej bądź drugiej pary zadecydowała walka na przewagi, która padła łupem faworytów spotkania (21:19).

Fuerbringer/Lucena USA [6] – Gibb/Rosenthal USA [2] 0:2
(12:21, 19:21)

Sensacyjnie zakończył się trzeci ćwierćfinał turnieju mężczyzn. Srebrni medaliści ogrzysk olimpijskich w Londynie, Brazylijczycy – Alison/Emmanuel, po dwóch setach musieli uznać wyższość… brązowych medalistów z Londynu, Łotyszy Plawinsa/Smedinsa. Patrząc na ostatni sukces zawodników z Łotwy, wydaje się, że taki wynik nie można uznać za niespodziankę. Jednakże Brazylijczycy byli jednymi z głównych faworytów turnieju w Starych Jabłonkach, a tymczasem zakończyli zmagania już w ćwierćfinale. Pierwszą partię spotkania mniej utytułowani zawodnicy z Łotwy wygrali dość pewnie, 21:17. Druga odsłona meczu rozgrzała kibiców do czerwoności. Pary zaciekle walczyły o każdy punkt, a ostatecznie o zwycięstwie Martinsa Plawinsa i Janisa Smedinsa zadecydowały… dwie udane akcje przy stanie 21:21.

Alison/Emanuel BRA [1] – Plawins/Smedins LAT [12] 0:2
(17:21, 21:23)