Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Michał Kądzioła: Zaczynamy myśleć jak mężczyźni

Michał Kądzioła: Zaczynamy myśleć jak mężczyźni

fot. archiwum

Duet Kądzioła/Szałankiewicz pewnie awansował do 1/8 turnieju w Starych Jabłonkach. U pary zauważalny jest duży wzrost formy. - Czujemy się coraz pewniej na boisku. Z drugiej strony zapomnieliśmy już o tym, że byliśmy juniorami - przyznał Michał Kądzioła.

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz odnieśli trzecie zwycięstwo podczas turnieju w Starych Jabłonkach. Tym samym Polacy z kompletem sześciu punktów wygrali grupę P i awansowali bezpośrednio do drugiej rundy rywalizacji. Biało-czerwoni już przed rozpoczęciem piątkowego spotkania wiedzieli, że nawet ewentualne niepowodzenie w meczu z niemiecką parą nie odbierze im fotelu lidera grupy. – Przechodzimy bezpośrednio do drugiej rundy. Mamy już pewne co najmniej dziewiąte miejsce. Ten mecz tak naprawdę był o nic, gdyż my byliśmy pewni pierwszego miejsca w grupie, natomiast rywale wiedzieli, że zajmą czwartą pozycję. Potraktowaliśmy mecz bardzo poważnie, tak jakby był to pojedynek o wszystko. Skoncentrowaliśmy się w stu procentach i staraliśmy się wygrać – o nastawieniu przedmeczowym w rozmowie z dziennikarzami opowiadał Michał Kądzioła.

Od pewnego czasu w grze pary Kądzioła/Szałankiewicz zauważalny jest spory progres. Polacy coraz częściej walczą jak równy z równym z najmocniejszymi parami na świecie. Jeszcze rok temu wyjście z grupy na pierwszym miejscu w turnieju Grand Slam dla biało-czerwonych było zadaniem z cyklu mission impossible. Dzisiaj takiego wyniku nie można już rozpatrywać w charakterze niespodzianki. Klucz do sukcesu zdradza Michał Kądzioła. – Nasza gra poprawiła się, ponieważ zmieniliśmy trenera. Zajmuje się nami szkoleniowiec z Grecji – Spiros Karachalios, który poukładał nas w inny sposób, niż to było dotychczas. Teraz ta gra wygląda całkiem przyjemnie, czujemy się coraz pewniej na boisku. Z drugiej strony zapomnieliśmy już o tym, że byliśmy juniorami i zaczynamy, przynajmniej mam taką nadzieję, myśleć jak mężczyźni.

Faza grupowa to już historia. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz skupiają się już na rywalizacji w fazie play-off, którą rozpoczną od drugiej rundy. Jak będą wyglądały ich przygotowania do meczu? Czy to będzie czas poświęcony na odpoczynek lub na solidny trening? – Ten mecz z niemieckim duetem z perspektywy czasu można potraktować jako dobry trening, a więc teraz będziemy się relaksować i przygotowywać do sobotniego spotkania – plany przed pojedynkiem zdradził Michał Kądzioła.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved