Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mazury Grand Slam: Nie było niespodzianki – Kantor i Łosiak odpadli

Mazury Grand Slam: Nie było niespodzianki – Kantor i Łosiak odpadli

fot. archiwum

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie zdołali przeciwstawić się amerykańskiemu duetowi Matthew Fuerbringer i Nicholas Lucerna. Polska para przegrała w szybkich dwóch setach i odpadła z turnieju w Starych Jabłonkach.

Wicemistrzowie Europy u-23 Bartosz Łosiak i Piotr Kantor już i tak sprawili sporą niespodziankę, dochodząc do 1/8 finału turnieju w Starych Jabłonkach. W starciu z 7. drużyną w rankingu World Tour, Matthew Fuerbringerem oraz Nicholasem Luceną, nie dawano im wielu szans. Polacy rozpoczęli dosyć nerwowo, natomiast amerykański zespół od mocnej zagrywki, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie (2:0). W miarę upływu czasu ekipa USA coraz lepiej grała w bloku i w rezultacie powiększyła dystans do czterech oczek, po bloku na Bartoszu Łosiaku (9:5). Amerykanie grali znakomicie w obronie i kończyli praktycznie wszystkie piłki. Po opanowaniu pierwszych nerwów polski zespół powoli zaczął odrabiać straty. Poprawił grę w obronie i na kontrze, po czym zbliżył się do rywali na trzy oczka (8:11). Dalszą pogoń przerwała zepsuta przez Łosiaka zagrywka. Biało-czerwoni szukali sposobu na rywali właśnie w mocnych serwisach, jednak znakomita ich większość lądowała poza boiskiem. Z kolei jednym z największych atutów amerykańskiej pary były zabójcze „skróty”, które zaskakiwały polską parę. Oba zespoły grały dobrze w obronie, jednak Amerykanie rządzili w ataku. Polski duet był bezradny i musiał uznać wyższość rywali do 15.

W drugiej odsłonie było podobnie. Przy zagrywce Nicholasa Luceny amerykański zespół oddalił się na dwa oczka (4:2). W kolejnych akcjach amerykański duet dalej straszył zagrywką i po asie serwisowym Matthew Fuerbringera jego przewaga wzrosła do pięciu oczek (8:3). Polski zespół nie poddawał się, walczył, jednak ekipa USA dominowała każdym elemencie. Biało-czerwoni grali dobrze w obronie, ale brak skuteczności w ataku uniemożliwiał zniwelowanie strat. Po autowym ataku Piotra Kantora Amerykanie zwyciężyli 21:13.

Fuerbringer/Lucena USA [6] Łosiak/Kantor POL [21] 2:0
(21:15, 21:13)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved