Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mazury Grand Slam: Koniec turnieju dla Kądzioły i Szałankiewicza

Mazury Grand Slam: Koniec turnieju dla Kądzioły i Szałankiewicza

fot. archiwum

Polskiej parze nie udało się awansować do trzeciej rundy turnieju w Starych Jabłonkach. Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła w dwóch setach przegrali z austriackim duetem Clemens Doppler i Alexander Horst.

Clemens Doppler i Alexander Horst zatrzymali rozpędzony polski duet. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz do 1/8 finału siatkarskiego World Touru w Starych Jabłonkach dotarli, nie napotykając większych przeszkód. Do meczu z Austriakami biało-czerwoni przystąpili jako niepokonani, jednak doświadczony duet austriacki okazał się dla nich barierą nie do przejścia.

Pierwsze akcje meczu należały do duetu z Austrii, dorobek rywali o kolejne ‚oczko’ powiększył także Michał Kądzioła, atakując w siatkę (2:0). Szybko przystępując do niwelowania strat, biało-czerwoni wyrównali stan rywalizacji, jednak nie na długo. Kolejno wykorzystywane przez Austriaków kontrataki i problemy w grze obronnej Polaków po raz kolejny pozwoliły rywalom „odskoczyć” na kilka ‚oczek’ (8:5). Kolejne ataki Jakuba Szałankiewicza pozwoliły biało-czerwonym wrócić do gry, po raz kolejny niwelując dystans punktowy (13:13). Od tego momentu toczyła się wyrównana walka, z wymianami punkt za punkt, o krok dalej na tym etapie zmagań byli Austriacy. W końcówce partii polski duet jakby opadł z sił, nie mogąc znaleźć sposobu na rozpędzonych rywali. Punktowe zagrania Alexandra Horsta przeplatały ‚oczka’ wywalczone przez Michała Kądziołę. Tym razem odrabianie strat punktowych nie przyniosło oczekiwanych skutków, Polacy wybronili co prawda jedną piłkę setową, aby ostatecznie przegrać 17:21.

Od wyrównanej walki rozpoczął się drugi akt walki, której stawką był awans do ćwierćfinałów zmagań WT w Starych Jabłonkach. Podobnie jednak jak w odsłonie pierwszej, minimalnie lepsi byli siatkarze z Austrii, prowadząc kolejno 6:5, 11:10, 14:13. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, przeplatając siłowe ataki kierunkowymi zagraniami, podejmowali kolejne próby ratowania swoich szans w spotkaniu, jednak na przestrzeni całej partii nie zdołali wyjść na prowadzenie. Na tym etapie rywalizacji nie do zatrzymania był Clemens Doppler (16:14). Końcówka partii to jeszcze ataki Michała Kądzioły, zbliżające biało-czerwonych do przeciwników (19:18). Pewni siebie Austriacy nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa, utrzymując dominację do ostatniej akcji. Spotkanie zakończył atak Dopplera, duet z Austrii wygrał 21:19, triumfując w całym meczu 2:0 i tym samym rozwiewając marzenia Polaków o ćwierćfinale w Starych Jabłonkach.Doppler/Horst AUT [25] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [10] 2:0
(21:17, 21:19)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved