Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mazury Grand Slam: Brązowe Niemki

Mazury Grand Slam: Brązowe Niemki

Niezwykle zacięty pojedynek rozegrały dwójki z Niemiec i Rosji w meczu o brązowy medal turnieju Mazury ORLEN Grand Slam 2012. Po długich trzech setach ostatecznie na najniższym stopniu podium stanęły bardzo dobrze spisujące się Holtwick/Semmler.

Spotkanie o najniższy stopień podium rozpoczęło się po myśli Rosjanek, które objęły dwupunktowe prowadzenie (2:0). Rywalki dość szybko doprowadziły do wyrównania, ale kolejne skuteczne uderzenie w ataku Jewgieniji Ukołowej pozwoliło naszym wschodnim sąsiadkom ponownie objąć dwupunktowe prowadzenie (8:6). Historia z początku seta zatoczyła jednak koło i przeciwniczki raz jeszcze doprowadziły do remisu (9:9). Od tego momentu rozpoczęła się walka punkt za punkt. Siatkarki naprzemiennie popisywały się silnymi atakami. Obu duetom udzielały się również emocje, stąd żółte kartki zarówno dla Rosjanek, jak i Niemek. Do rozstrzygnięcia losów partii potrzebna była gra na przewagi. Po wielu zwrotach akcji zakończyła się ona na korzyść reprezentantek Sbornej (25:23).

Początek drugiej odsłony meczu zdecydowanie należał do siatkarek z Niemiec. Po punktowym serwisie Ilki Semmler ich przewaga wynosiła trzy „oczka" (4:1), jednakże błędy własne po stronie niemieckiego duetu spowodowały, że przeciwniczki szybko doprowadziły do wyrównania (7:7). Środkowy fragment meczu nie ułożył się po myśli Rosjanek, które w kulminacyjnym momencie przegrywały czterema punktami (13:17). Wówczas po raz kolejny przeciwniczki zaczęły popełniać błędy. W połączeniu z wysoką skutecznością na kontrze triumfatorek turnieju w Klagenfurcie przyniosło to wyrównanie stanu drugiego seta (20:20). Po raz kolejny więc kibice obejrzeli zaciętą i długą końcówkę, w której lepsze, tym razem, okazały się siatkarki z Niemiec (26:24).

Nasze zachodnie sąsiadki, będące na fali po wygraniu drugiej partii, kolejną rozpoczęły z dużym animuszem. Po udanym zbiciu na kontrze Katrin Holtwick prowadziły 3:1, a po chwili przewagę udało się im powiększyć o kolejne „oczko" (5:2). Po raz kolejny kilkupunktowa przewaga jednej z par nie utrzymała się długo. As serwisowy Jewgieniji Ukołowej pozwolił Rosjankom doprowadzić do remisu (6:6). W kolejnych akcjach zespoły zaciekle walczyły o każdy punkt, a żadna z par nie była w stanie zbudować przewagi wyższej niż dwupunktowa. Przy stanie 13:13 dwie kolejne akcje rozstrzygnęły na swoją korzyść reprezentantki Niemiec, a to oznaczało triumf w tie-breaku 15:13 i w całym pojedynku 2:1. Tym samym medal z najmniej cennego kruszcu w Starych Jabłonkach przypadły w udziale duetowi z Niemiec Holtwick/Semmler.

Ukołowa/Chomiakowa RUS [24] – Holtwick/Semmler GER [6] 1:2
(25:23, 24:26, 13:15)