Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Larissa i Juliana pierwszymi finalistkami w Starych Jabłonkach

Larissa i Juliana pierwszymi finalistkami w Starych Jabłonkach

Brazylijski duet jest tylko o krok od powtórzenia sukcesu sprzed roku. Larissa i Juliana po zaciętym, trzysetowym starciu pokonały Niemki Katrinę Holtwick i Ilkę Semmler i tym samym awansowały do finału turnieju w Starych Jabłonkach.

Spotkanie półfinałowe lepiej rozpoczęło się dla obrończyń tytułu z poprzedniego roku. Brazylijki uzyskały dwupunktowe prowadzenie (3:1), którego jednak nie utrzymały zbyt długo (5:5). Do przerwy technicznej na piaszczystej plaży boiska centralnego trwała zażarta walka punkt za punkt. Na regulaminowej przerwie „oczko” w zapasie, po ataku Katrin Holtwick, posiadały reprezentantki Niemiec (11:10). W kolejnych akcjach nadal trwała bardzo wyrównana walka. Taki stan rzeczy utrzymywał się do stanu 16:16. Wówczas dwa kolejne punkty zdobyły Brazylijki, na co szybko zareagowały przeciwniczki, prosząc o czas (18:16). Nie spełnił on jednak swojego podstawowego zadania. Aktualne mistrzynie świata nie zdekoncentrowały się krótką przerwą i po nieudanej zagrywce reprezentantek Niemiec mogły cieszyć się z triumfu w pierwszym secie 21:17.

Nie najlepsza końcówka inauguracyjnej odsłony meczu mocno podrażniła nasze zachodnie sąsiadki. Po punktowym serwisie Katriny Hotlwick Niemki prowadziły trzema punktami (5:2). Brazylijki dość szybko niemal całkowicie zredukowały straty (6:7), ale riposta po drugiej stronie siatki była natychmiastowa (12:6). Do tak wysokiego prowadzenia duetu z Niemiec przyczyniły się między innymi dwa nieudane zagrania w ataku Juliany da Silvy. Sześciopunktowa przewaga pozwoliła wczorajszym pogromczyniom pary Kessy/Ross kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Ostatecznie druga partia zakończyła się wynikiem 21:14 na korzyść pary Holtwick/Semmler.

Tie-break rozpoczął się od zaciętej walki o każdą piłkę (2:2). Jako pierwsze na dwupunktowe prowadzenie odskoczyły Brazylijki po asie serwisowym Juliany da Silvy (4:2). Siatkarki z Niemiec stać było na zryw, który pozwolił im doprowadzić do remisu (5:5). Jednakże od tego momentu na boisku w Starych Jabłonkach dominowały już mistrzynie świata. Ich przewaga rosła bardzo szybko. Przy stanie 6:9 o czas poprosiły Niemki, ale po raz kolejny nie wybiło to z rytmu rywalek. Juliana i Larissa wysoką przewagę pewnie utrzymały do końca decydującej odsłony meczu, wygrywając 15:11 i awansując tym samym do wielkiego finału turnieju Grand Slam w Starych Jabłonkach. Duetowi Holtwick/Semmler pozostaje walka o brązowy medal.

Holtwick/Semmler GER [6] – Larissa/Juliana BRA [3] 1:2
(17:21, 21:14, 10:15)